Ako vybrať bežecký pás pre začiatočníka?

0
1025
Ako vybrať bežecký pás pre začiatočníka?
Ako vybrať bežecký pás pre začiatočníka?

Chceli by ste začať s behaním, no nemáte chuť chodiť vonku za každého počasia a do posilňovne sa vám tiež nechce ísť? Zaobstarajte si domov bežecký pás a môžete sa venovať zlepšovaniu svojej kondície, formovaniu postavy, chudnutiu a odbúravaniu stresu v pohodlí domova kedykoľvek dostanete chuť. Poradíme vám, ako si vybrať vhodný bežecký pás a dostať sa do vytúženej formy.

Najdôležitejšie parametre pri nákupe bežeckého pásu

Na trhu existuje mnoho druhov bežeckých pásov a pre začiatočníka môže byť problematické zorientovať sa a vybrať si ten správny, ktorý bude vyhovovať požiadavkám a zároveň nebude zbytočne drahý. Čo si teda všímať, ak chcete vybrať čo najlepšie a neminúť pritom veľa peňazí?

Pre tých najmenej náročných, ktorí nechcú do bežeckého pásu veľa investovať, je k dispozícii jednoduchý bezmotorový bežecký pás s magnetickou brzdou. Dnes už je však omnoho lepšou a cenovo dostupnou voľbou motorový bežecký pás. Na začiatok vám bude stačiť výkon motora okolo 2 HP, ale ak máte vyššie ambície, pokojne si vyberte aj model s výkonom 6 HP. HP, teda počet koní je smerodajný pri tom, akú najväčšiu rýchlosť môžete na bežeckom páse dosiahnuť.

Ďalším dôležitým údajom, ktorý si treba pri nákupe všímať, je maximálna nosnosť pásu. Určite ju neprekračujte a radšej si zaobstarajte bežecký pás s dostatočnou rezervou v závislosti od vašej hmotnosti. Modely s nosnosťou 110 kg a viac zvyčajne stačia.

Najlepšie bežecké pásy podľa recenzií

Pozreli sme sa na porovnania, recenzie a skúsenosti používateľov, aby ste vy už nemuseli a vybrali sme niekoľko modelov, ktoré sa v porovnávačoch cien umiestňujú na prvých priečkach a sú vhodné pre začiatočníkov. Zoradili sme ich od najlacnejšieho po najdrahší model, no všetky sú vo svojej kategórii cenovo veľmi priaznivé.

Medzi najobľúbenejšie bežecké pásy patrí motorový bežecký pás Hop-Sport HS-900LB Clip. Na prvé priečky predajnosti ho vyniesol nielen pekný dizajn, ale aj tichá prevádzka, kvalitné prevedenie a priaznivá cena, jednoduchá obsluha a ľahká montáž, dostatočne široká a dlhá plocha na behanie s odpružením, nosnosť až 130 kg, maximálna rýchlosť 14 km/h a tiež to, že nezaberá veľa miesta, má kolieska na presúvanie a je skladný.

Ďalším populárnym modelom je motorový bežecký pás Hop-Sport HS-1400LB Bolt, zariadenie vo svojej kategórii nabité nadpriemernými funkciami, no za veľmi priaznivú cenu. Tento spoľahlivý, tichý, dobre odpružený a bezpečný bežecký pás je dostatočne robustný no zároveň má elegantný dizajn, nosnosť až 130 kg zvládne aj ťažších cvičencov, dosiahnete na ňom maximálnu rýchlosť 14 km/h, solídna konštrukcia a dobrá šírka aktívnej časti pásu sa postará o pohodlný tréning. Ten uľahčí aj nastavovanie sklonu a rýchlosti v rukovätiach.

Pre tých, ktorí majú časom väčšie ambície a budú chcieť postupne pokračovať v intenzívnejších tréningoch, bude vhodný motorový bežecký pás Hop-Sport HS-3500LB Runair. Na tomto stroji už dosiahnete maximálnu rýchlosť 20 km/h a štedrá bežecká plocha vám umožní venovať sa v domácich podmienkach aj intenzívnemu tréningu úplne bezpečne. Nosnosť až 150 kg a bohaté vybavenie tréningových programov a pokročilých možností nastavenia a tiež rôznych zaujímavých funkcií oslovia aj náročnejších používateľov, ktorí hľadajú cenovo dostupný bežecký pás na čo najefektívnejší tréning v domácich podmienkach.

Čo robiť, aby vás cvičenie na bežeckom páse bavilo?

Ruku na srdce, nie všetci sme rovnako motivovaní a sú dni, kedy sa nám jednoducho nechce trénovať a radšej by sme leňošili pri obľúbenom filme na gauči. Film si však môžete pozrieť aj počas tréningu, prípadne si cvičenie viete okoreniť rytmickou hudbou či zaujímavým podcastom do uší. Vždy si však dávajte pozor na to, aby ste sa prílilš nerozptyľovali a sústredili sa aj na správny bežecký krok.

Bežecké pásy sú navyše k dispozícii ihneď, nemusíte sa zdržiavať cestou do posilňovne alebo hľadaním vhodného terénu na beh vonku.

 

Zdroj obrázka: Pixel-Shot / Shutterstock.com