Elektrobicykel – je vhodný aj pre vás?

0
198
Elektrobicykel – je vhodný aj pre vás?
Elektrobicykel – je vhodný aj pre vás?

Elektrické bicykle sa tešia stále väčšej popularite. Nie je to však náhoda, pretože ponúkajú veľa výhod oproti klasickým bicyklom. Otázkou zostáva, či je ebike vhodný aj pre vaše potreby. Pozrime sa spoločne na to, komu sa kúpa elektrického bicykla vyplatí a kto by si mal kúpiť radšej obyčajný bicykel bez motora.

Poznáte všetky výhody elektrobicyklov?

Väčšina ľudí, ktorí jazdu na ebiku nevyskúšali, si myslia, že ide len o predražený výmysel, ktorý sa nevyrovná klasickému bicyklu. Nie je to pravda, pretože elektrobicykel prináša pre cyklistov nasledujúce výhody.

Uľahčenie jazdy: Elektromotor vám pomôže s výstupom do kopcov a pri jazde proti vetru. Jazda je menej náročná a zvládne ju aj ten, kto nie je v kondícii. V tomto smere musíme podotknúť, že ide o jediný bicykel vhodný pre seniorov.

Zvýšenie dojazdu: Vďaka elektromotoru môžete prejsť na bicykli oveľa dlhšie vzdialenosti bez toho, aby ste sa príliš unavili. Elektrický bicykel sa vyrába aj ako horský bicykel. Ak v horách chcete viac zabrať a budovať kondíciu, pomoc motora znížite. Počas dlhých výletov oceníte, že sa dostanete do vzdialenejších miest za kratšiu dobu.

Praktická doprava: Ebike je ideálny na dochádzanie do práce, nákupy alebo výlety do prírody. Je to rýchlejší a pohodlnejší spôsob dopravy ako auto, autobus či taxík. Údržba tohto bicykla je jednoduchá. Nebudete mať žiadne náklady na pohonné hmoty alebo parkovanie. Navyše ebike neprodukuje žiadne emisie, takže je šetrný k životnému prostrediu.

Kto si jazdu na elektrobicykli užije?

Elektrický bicykel umožňuje seniorom zostať aktívnymi a užívať si radosť z jazdy na bicykli aj vtedy, keď už nemajú toľko síl ako kedysi. Ebike pomôže ľuďom s obmedzenou pohyblivosťou ľahšie sa presúvať. Na tomto bicykli budete jazdiť s nadšením aj v prípade že bývate v kopcovitom teréne. Elektrický bicykel je ideálny na dochádzanie do práce, pretože vám umožní rýchlo a pohodlne sa presúvať bez toho, aby ste sa museli starať o dopravné zápchy alebo parkovanie. Elekrobicykel odporúčame aj rodičom, ktorí v sedačke prepravujú deti. Bicykel, ktorý bude zodpovedať vašim požiadavkám rýchlo nájdete v obchode inSPORTline.

Kedy ebike nekupovať?

Elektrické bicykle nie sú vhodné pre profesionálnych cyklistov, ktorí sa venujú cyklistike ako športu. Ak jazdíte len krátke vzdialenosti, elektromotor vám nemusí priniesť až taký veľký benefit. Ak nemáte dostatok financií, rátajte s tým, že elektrobicykel je drahší ako klasický bicykel. Myslite tiež na to, že elektrické bicykle sú ťažšie a objemnejšie ako klasické bicykle, takže potrebujú viac úložného priestoru a viac sily na premiestnenie.

Autor: Gabriela Kudláčová