Nahý muž zastavil lietadlo

0
1614

V meste Anchorage, Aljaška došlo ku bizarnej situácii na palube lietadla jednej z aljašských leteckých spoločností. Let, ktorý pôvodne smeroval do mesta Seattle, musel byť otočený a vrátený späť na letisko, z ktorého odlietal. Táto nútená zmena smeru mala pomerne úsmevný dôvod, išlo o muža, ktorý sa zamkol na toaletách, odhodil šatstvo a odmietol spolupracovať s letovou posádkou.

Jeden z pasažierov letu potvrdil, že niečo nebolo v poriadku už od kedy sa lietadlo odlepilo od zeme. Posádka bola neustále privolávaná ku mužovi a ostatný cestujúci si mohli všimnúť, že pracovníci majú vždy nasadené ochranné rukavice.
Let 146 musel byť núdzovo otočený späť na letisko v meste Anchorage, Aljaška. Pilot sa tak rozhodol po tom, ako sa neznámy muž zamkol na toaletách, vyzliekol sa a odmietal priestor opustiť. Po pristátí, na letisku už čakali zložky FBI.

Napriek tomu, že polícia muža vytiahla z lietadla, nie je isté či tento páchateľ skončí vo väzbe. FBI odmietlo spolupracovať a poskytnúť akékoľvek informácie verejnosti.
Ostatný cestujúci tvrdia, že muž nebol úplne psychicky v poriadku a bolo zjavné že trpí určitou poruchou osobnosti. Čo ho viedlo ku takémuto činu a prečo ho vôbec pustili na palubu, je doteraz neznáme.

Kapitál Danyluk sa vyjadril :“Radšej som odklonil lietadlo, ako keby sa malo stať niečo na jeho palube. Bezpečnosť je pre našu leteckú spoločnosť vždy na prvom mieste a preto sme nechceli riskovať vznik vážnych následkov mužových činov. Na palube bolo v tom čase 178 pasažierov.“

Vyzerá to tak, že táto letecká spoločnosť prechádza náročným obdobím. Pred týmto incidentom, spoločnosť čelila obvineniam ohrozenia na živote, keď jeden z pilotov obsluhoval lietadlo pod vplyvom alkoholu. Mesiac po tomto incidente, musel byť let odklonení kvôli neznámemu mužovi. Tento páchateľ roztieral výkaly všade po lietadle.

Najkurióznejšie nehody v leteckej doprave

Ak ste si myslela že nahý muž na palube alebo opitý pilot sa už prekonať nedajú, prinášame vám zopár najkurióznejších situácií, ktoré sa stali počas rozličných letov. Tu je náš list top 8 leteckých kuriozít v histórii:

1. V roku 1937, lietadlo kalifornskej spoločnosti havarovalo a spôsobilo smrť 11 cestujúcich kvôli pilotovi, ktorý zhodil slúchadlá rovno na panel s tlačidlami. Nešťastnou náhodou tak vychýlil lietadlo zo svojej dráhy.
2. Argentínske lietadlo bolo nájdené, v roku 2000, presne 53 rokov od jeho zrútenia.
3. Haváriu letu do Pensylvánie prežil jeden, jediný človek. Čo je na tomto prípade kuriózne je fakt, že toto bola pre spomínaného muža už druhá letecká nehoda.
4. V Pakistane vletel do kabíny pilota sup, ktorý mu spôsobil smrteľné zranenia. Nie je známe či tento incident spôsobil leteckú haváriu.
5. Ruské lietadlo zabilo 61 ľudí, z celkového počtu 82 pasažierov, po zrážke z nafukovacím balónom.
6. Nevinná hra nemeckého ovčiaka spôsobila leteckú katastrofu po tom, ako sa tento psík hral s páčkami a tlačidlami na ovládacej doske. Nie je známe kto pustil psa na palubu lietadla.
7. Cestujúci neprežil let po tom, ako okradol ostatných pasažierov a vyskočil z lietadla s podomácky vyrobeným padákom.
8. Nehoda s lietadlom plným hadov je pomerne známa, no tento muž posunul skúsenosť z plazmy na palube do vyššieho levelu, keď mu z batožiny utiekol krokodíl a spôsobil paniku. Všetci pasažieri utiekli do zadnej časti lietadla, čím zapríčinili jeho preťaženie v konkrétnej časti a stroj havaroval.