Predstavíme vám nový trend v mestskej doprave

0
1525

Chceli by ste sa do práce dostať na nejakom dopravnom prostriedku, no situácia na cestách je viac než neúnosná? V tom prípade by ste na auto a mestskú dopravu mali zabudnúť, pretože v kolónach dokážete týmto spôsobom stráviť veľmi dlhý čas. Riešením je elektrobicykel, ktorý je považovaný za najnovší trend vo svete bicyklov. Počet ľudí, ktorí sa denne do práce dopravia na klasickom bicykli stále rastie, no moderná doba prináša riešenia pri ktorých sa ani trochu nezapotíte.

Tento prostriedok so sebou prináša veľké množstvo výhody, vďaka ktorým sa stane vašim najlepším priateľom a spoločníkom na prepravu z jedného miesta na druhé. Jednou z nich sú nízke prevádzkové náklady a teda fakt, že do neho nemusíte tankovať žiadne pohonné látky. Vďaka nemu ušetríte nielen čas v hustej premávke, ale aj finančné prostriedky.  Bicykel na elektrický pohon je obľúbený aj najmä pre jeho ekologickosť, pretože neznečisťuje životné prostredie, čo poteší mnohých ochrancov prírody. Na prvý pohľad by ste tento bicykel od klasického možno ani nerozoznali, nakoľko vyzerajú takmer úplne rovnako.

Rozdiel je len v zabudovanom systéme elektrického pohonu, ktorý pomáha užívateľovi pri jazde. Samozrejme, na elektrobicykli je možné aj šliapať, no ak sa ponáhľate alebo nemáte silu na vlastný pohon, ten elektrický sa vám určite zíde. V porovnaní s tým klasickým teda môžete zažiť omnoho pohodlnejšiu jazdu, pri ktorej sa nenamáhate a nevybijete si energiu. Tento stroj je výborným pomocníkom aj pre ľudí, ktorí nemajú vodičský preukaz alebo nie sú zvyknutí jazdiť na aute. Ovládať ho dokážu všetky vekové kategórie a nie je problémom ani pre starších ľudí.

Na elektrický pohon nemáme k dispozícii len bicykel, ale už aj kolobežku. Elektrické kolobežky sú tvarom a výzorom veľmi podobné tým klasickým, no líšia sa svojimi funkciami. Vďaka elektromotoru, akumulátoru a plynu si na nej viete regulovať rýchlosť a tým pádom sa dokonale prispôsobíte svojmu okoliu a premávke. Elektrická kolobežka je vhodná pre tých, ktorí cestujú niekoľko kilometrov do práce, potrebujú sa dopraviť na nákup alebo do školy. Jej výhodou je malá konštrukcia a váha, vďaka čomu ju môžete zložiť a jednoducho vložiť do auta alebo zobrať si ju do verejnej dopravy. Keď  z tohto prostriedku vystúpite, kolobežku stačí rozložiť a môžete pokračovať ďalej v jazde. Hoci boli v minulosti vnímané len ako hračky pre deti, dnes vďaka nim nemusíte stáť v kolónach a prekľučkujete aj na tých najnáročnejších miestach. Jej výhodou je aj jednoduché skladovanie, pretože ju ľahko umiestnite do skrine alebo na nejaké menšie miesto. Kolobežka a bicykel na elektrický pohon sa tak právom stali priekopníkom v mestskej doprave, ktorú využíva čoraz viac ľudí. Niekoľko ich prevedení nájdete v ponuke športového predajcu inSPORTline, ktorý disponuje elektrickými kolobežkami a bicyklami vhodnými pre každého zákazníka.