Viete, ako funguje drink taxi?

0
11

Taxi služby poskytujú rôzne možnosti prepravy – doprava po meste, do práce, na letisko alebo drink taxi. Posledná menovaná služba je dobre známa hlavne medzi šoférmi, ktorí sa pozabudnú a v bare si dajú pohárik namiesto kávy. Riskovať jazdu pod vplyvom alkoholu sa nevyplatí a drink taxi je riešením, ako sa dostať domov bez rizika. Ako služby drink taxi funguje?

Čo je drink taxi?

Drink taxi je špeciálna taxi služba, ktorú poskytujú nielen bratislavskí taxikári. Táto služba bezpečí odvoz domov, keď ste si vychutnali niekoľko drinkov a nechcete šoférovať pod vplyvom alkoholu. Drink taxi prepraví nielen vás, ale aj vaše auto.

Ako drink taxi funguje?

Rezervácia služby

Rezervácia drink taxi je jednoduchá a rýchla. Väčšina spoločností ponúkajúcich túto službu má vlastné aplikácie alebo webové stránky, kde môžete službu objednať. Niektoré taxi spoločnosti tiež umožňujú rezerváciu telefonicky. Stačí uviesť svoju aktuálnu polohu, cieľovú destináciu a čas, kedy potrebujete odvoz.

Príchod vodiča

Po potvrdení rezervácie za vami príde taxi na presný čas. Unikátnosť služby drink taxi spočíva v tom, že prichádza dvojčlenný tím. Jeden vodič vás odvezie a riadi vaše auto, zatiaľ čo druhý vodič ho nasleduje v sprievodnom vozidle. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že sa vy aj vaše auto dostanete bezpečne domov. Keď vodič dorazí na miesto, odovzdá vám kľúče od auta.

Služby drink taxi sa oplatia

Najväčšou výhodou drink taxi je bezpečnosť. Alkohol výrazne ovplyvňuje vaše reakčné schopnosti, vnímanie a rozhodovanie, čo robí jazdu pod vplyvom alkoholu mimoriadne nebezpečnou. S drink taxi sa vyhnete riziku nehody a ochránite seba aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Služba drink taxi vám umožňuje užiť si večer bez starostí o to, ako sa dostanete domov. Nemusíte hľadať verejnú dopravu alebo sa spoliehať na priateľov. Všetko, čo potrebujete, je urobiť rezerváciu. Nenechávajte svoje auto zaparkované na neznámom mieste cez noc a majte ho k dispozícii na ďalší deň aj po prehýrenej noci.

Drink taxi je k dispozícii kedykoľvek, keď ho potrebujete. Nezáleží na tom, či potrebujete taxi večer počas víkendu alebo v pracovný deň. Veľa taxi spoločností ponúka 24-hodinovú službu, váš bezpeční návrat domov je zaručení kedykoľvek, keď podľahnete pozvaniu priateľov na drink.

Tip na záver: Ako vybrať najlepšie drink taxi? Pred výberom drink taxi porovnajte ceny rôznych spoločností a zistite. Skontrolujte, či je služba k dispozícii vo vašej oblasti a v čase, keď ju potrebujete. Uistite sa, že vodiči sú profesionálni a majú platné licencie. Overte si možnosti platby – kartou či v hotovosti, a službu objednania na presný čas.

Autor: Gabriela Kudláčová