Výber vhodného matracu nemusí byť veda

0
1421

Rôzne typy matracov majú rôznu životnosť. Obliečky na vankúše a matrace zabudované do postele sa s väčšou pravdepodobnosťou opotrebujú do siedmich rokov. Kvalitný matrac vám však môže slúžiť aj viac ako desať rokov, no pri jeho výbere treba klásť dôraz na niekoľko dôležitých aspektov.

Spravte si rozpočet

Našťastie dnes existujú kvalitné matrace vo všetkých cenových reláciách. Ak nakupujete s obmedzeným rozpočtom, neznamená to, že sa budete musieť uspokojiť s priemerným matracom, ktorý budete nútený behom niekoľkých rokov vymeniť za nový.  Pri nákupe matraca v modernom svete máte veľkú výhodu. Prečo? Pretože online nákupy často vedú k lepším cenám.

Latex alebo pamäťová pena?

Neexistuje žiadna dokonalá či najlepšia možnosť. Ak potrebujete posteľ, ktorá reaguje na váš pohyb a ak sa v posteli často cítite až horúco, latex je dobrá voľba. Poskytuje chladenie a pohodlie pre väčšinu spotrebiteľov. Niektoré matrace môžu mať latexové vrstvy ako súčasť dizajnu, čo zvyšuje pohodlie, zatiaľ čo iné látky použité vo vrstvení poskytujú najmä oporu. Matrace z pamäťovej peny sú mäkké a pôsobia luxusne. Za posledných pár rokov došlo k výraznému pokroku pri výrobe pamäťových matracov, pričom dnes nie sú také teplé, ako kedysi. Pamäťová pena tiež poskytuje zmiernenie tlaku, takže je to rozumná voľba, ak trpíte telesnými bolesťami. To znamená, že sa môžete pohybovať na jednej strane bez toho, aby váš partner cítil čokoľvek, a práve preto je možné siahnuť po veľkom manželskom matraci, ktorý bude vyrobený z pamäťovej peny.

Aké sú moje požiadavky na spánok?

Ak máte alergiu, váš matrac by mal byť odolný voči roztočom a plesniam, čo vám poskytne latex či pamäťová pena.

Ak viete, že sa počas horúčavy ľahko zahrievate alebo sa cítite podráždený, siahnite po vláknovej výplni, ktorá vám s týmto problémom môže pomôcť.

Pre deti sú určené matrace pre deti, ktoré nemajú zónovanie, aby nebolo nepriaznivo ovplyvnené zdravie chrbtice, pričom dôraz je kladený na kvalitu použitej peny a poťahy s možnosťou bežného prania.