Pomocníci v domácnosti – inšpirácia na vianočné darčeky

0
1433

Sú ľudia, ktorí vo vianočnom čase holdujú darovaniu zbytočností. Nemajú skrátka chuť a čas zisťovať, čo by ich blízkych skutočne potešilo. Pokiaľ ste ale v skupine, ktorá  rada obdarúva praktickými darčekmi, alebo darčekmi, ktoré skutočne potešia, možno bude stáť za to prečítať si nasledujúce riadky.

Medzi praktické darčeky, ktoré nezruinujú rozpočet, ale zato potešia každú gazdinku, patrí napríklad tyčový mixér. Základné modely nestoja ani 20 eur a výrazne zrýchlia prípravu jedál v kuchyni. Zvládnu mixovanie aj sekanie základných druhov potravín.

Pokiaľ však chcete skutočne univerzálneho pomocníka, vyberte radšej tyčový mixér vyššej triedy. Od základných modelov sa odlišuje jednak vyšším výkonom, ale aj príslušenstvom. Zvyčajne totiž okrem základného nástavca balenie obsahuje aj nádobu na mixovanie, či metličku. A ak ste tyčový mixér nikdy nepoužili, nemusíte sa báť. Obsluha je veľmi jednoduchá – stačí stlačiť tlačidlo. To však musíte držať stlačené počas mixovania stále. Funguje totiž ako bezpečnostný spínač a aj preto prípade vyšmyknutia tyčový mixér okamžite zastane.
Ďalším dobrým typom, ktorý poteší gazdinku, je kuchynská váha. Dávno sú preč časy, keď bol na výber jeden druh stolovej váhy a potom ešte kuchynská váha na zavesenie.Dnes si môžete vybrať z kuchynských váh v retro dizajne, ktorý evokuje staré obchodnícke váhy, alebo sa obrátiť k moderne a zaobstarať si kuchynskú váhu so všetkými funkciami – led podsvieteným displejom, dovažovaním, prepínaním medzi jednotkami, signalizáciou preťaženia – a samozrejme, so super presnosťou.

Pre skutočných plnokrvných gazdov a gazdiné sa možno hodí mlynček na klobásy. Resp. liatinový mlynček, tak ako ho poznáme už sto rokov – nové modely totiž presne kopírujú staré osvedčené dizajny. Až na to, že k moderným mlyncom sa dodávajú aj nástavce na plnenie klobás, takže netreba tento žiadaný doplnok pracne zháňať.