Silvester a zábavná pyrotechnika – perfektné kombo

0
1468

Určite sa všetci zhodneme na tom, že Silvester a zábavná pyrotechnika spolu tvoria nerozdeliteľné duo. Táto perfektná kombinácia sa s nami vlečie od detstva a mnohí z nás sa z poriadneho ohňostroja tešia aj vo vyššom veku. Ak k nim patríte aj vy, v tomto článku vám poradíme, čo vybrať k tomu, aby ste počas silvestrovskej noci ohúrili nielen seba, ale aj svojich blízkych a susedov.

Hneď na začiatku však musíme povedať, že bezpečnosť je u nás na prvom mieste a tak by tomu malo byť aj u vás. Zábavnú pyrotechniku používajte rozumne, bezpečne a pri zmysloch.

Základná výbava

Zábavná pyrotechnika je rozdelená do niekoľkých kategórií. Medzi základnú výbavu môžeme zaradiť prskavky, petardy, rímske sviece, či fontány a ostatnú drobnú pyrotechniku. Sú vhodné aj pre mladších nadšencov – prskavky napríklad zaujmú aj najmenšie deti a sú pritom úplne bezpečné.

K najpopulárnejším patria určite petardy kategórie F2, ktoré sú dostupné a pri rozumnom zaobchádzaní aj bezpečné. Ich efekt je však skôr iba zvukový a rýchly. Napriek tomu sú ale ideálnou voľbou ako (hlučne) privítať nový rok. Vyššia kategória F3 už ponúka viac adrenalínu a hluku, k týmto petardám tak treba pristupovať s rešpektom.

Rímske sviece zase ponúkajú hlavne vizuálny zážitok a v porovnaní s ťažšími kategóriami, o ktorých budeme hovoriť neskôr, sú bezpečnejšie. Niektoré môžete dokonca držať v ruke a netreba tak hľadať miesto na uchytenie a vypustenie. Ich cena nie je vysoká a často prichádzajú vo väčších baleniach – zábava na celú noc je tak zaručená.

Čo však v prípade, keď hľadáte niečo naozaj poriadne?

Pre odvážlivcov

Kompakty sú akýmsi vrcholom dostupnej zábavnej pyrotechniky. Taktiež sú rozdelené do niekoľkých kategórií. Tá najvyššia, ktorá je stále prístupná aj obyčajným nadšencom, je kategória 3, ktorá už ponúka naozaj bombovú zábavu. V porovnaní s predchádzajúcimi produktmi sú síce drahšie, no zažijete jedinečný zvukový aj vizuálny zážitok, ktorý navyše trvá niekoľko desiatok sekúnd. Kompakty ponúkajú takisto viacero rán a farebných i zvukových efektov.

So zaujímavejšími a hlučnejšími efektmi však prichádza aj zvýšené riziko zranenia či iných nepríjemností. S kompaktmi by tak mali manipulovať iba skúsení nadšenci zábavnej pyrotechniky a dodržiavať výrobcom stanovené pravidlá. Ak sa neodvážite na najvyššiu kategóriu, stále si môžete vybrať aj zo širokého spektra produktov v kategóriách nižších.

Silvestrovská noc môže byť aj vďaka zábavnej pyrotechnike o čosi nezabudnuteľnejšia a zábavnejšia. Veríme, že pri dodržiavaní všetkých bezpečnostných pravidiel oceníte prekrásne zvukové a vizuálne efekty vy aj vaši blízki. V prípade, že sa neviete rozhodnúť, náš tím profesionálov AFG.sk vám pri výbere s radosťou pomôže.