Investovanie do Bitcoinu – čo sú to kryptomeny CFDs?

0
1828

Bitcoin je najznámejší typ kryptomeny alebo digitálnej meny. Celý proces obchodovania sa uskutočňuje cez internet, a to pomocou zložitých výpočtov a kódovania. Bitcoiny, podobne ako aj zlato, stoja toľko, čo sú ľudia ochotní za ne zaplatiť alebo vymeniť. Čo ste možno nevedeli je fakt, že prvý bitcoin bol vytvorený už v roku 2009, a to anonymnou osobou. Avšak, mnoho ľudí zdieľa názor, že práve Satoshi Nakamoto je považovaný za osobu, ktorá vytvorila bitcoin. Je to však len pseudonym a nikto nevie, kto to vlastne je.

Čo sú kryptomeny a ako funguje obchodovanie s nimi?

Kryptomeny používajú kryptografiu na zabezpečenie transakcií a reguláciu tvorby ďalších jednotiek. Bitcoin je pôvodná a zďaleka najznámejšia kryptomena, pričom na internete je k dispozícii viac ako tisíc kryptomien. Výhodou je, že ich môžete stále nakupovať a predávať ako akékoľvek iné aktívum. Ak vás zaujímajú bližšie informácie o tejto celosvetovo známej mene, prečítajte si článok o bitcoinoch, ktorý bližšie definuje túto menu, ale tiež spôsob obchodovania. Čo stojí za zmienku je aj fakt, že je možné obchodovať s cenovými pohybmi rôznych kryptomien prostredníctvom CFD. Čo to znamená? Ide o finančný derivát, ktorý umožňuje obchodovať menové páry, akcie, indexy a kryptomeny. Inými slovami povedané, dochádza ku kontraktu na rozdiel, čiže finančná rozdielová zmluva, ktorá sa uzatvára medzi predávajúcim a kupujúcim, ktorí sa dohodli zaplatiť rozdiel medzi otváracou a uzatváracou cenou obchodu. Ak predpokladáte, že cena bitcoinu bude klesať, vstúpite do „short“ pozície, čiže budete predávať. Pokiaľ naopak predpokladáte, že cena bitcoinu porastie, vstúpite do „long“ pozície, čiže budete nakupovať.

Budúcnosť bitcoinov

Bitcoiny a iné kryptomeny možno najlepšie opísať ako potenciálne meny. Majú značné obmedzenia, ktoré im bránia v tom, aby sa vyvíjali na plnohodnotné meny. Existujú však aj otázky, či sú kryptomeny iba časťou finančnej bubliny. Je však možné, aj keď nepravdepodobné, že by sa v budúcnosti mohli viac využívať ako prostriedok výmeny. Ak sa aj vy chcete vzdelávať, XTB Akadémia je tou správnou voľbou pre každého obchodníka, ktorý chce zistiť bližšie informácie zo sveta „obchodovania“.