Nestihli ste dopísať záverečnú prácu? Obhajovať budete v náhradnom termíne

0
2816

Napísanie diplomovej práce môže byť psychicky aj časovo náročné. Ak ste ju popri štúdiu nestihli napísať a odovzdať v termíne, nezúfajte. Nie ste prví ani poslední a stále máte dva plnohodnotné termíny pre jej obhajobu.

Požiadajte o odklad

Aby ste mohli obhajovať vašu záverečnú prácu v náhradnom, mali by ste sa informovať na Študijnom oddelení vašej fakulty, či takáto možnosť existuje, koľko to prípadne stojí a kedy budú vyhlásené augustové alebo septembrové náhradné termíny.

Štátnice teraz alebo potom

Rovnako sa nezabudnite informovať aj o tom, či môžete zložiť štátnicové skúšky už teraz. Mali by ste tak jednu veľmi podstatnú vec z krku a mohli by ste sa ďalej počas leta sústrediť už len na dopísanie vašej záverečnej práce.

Ako dopísať bakalárku?

Písanie vašej bakalárskej práce vám v pohode môže zabrať aj celé leto. Ak sú na vašej fakulte kladené vysoké nároky na jej kvalitu, za dva mesiace dokážete napísať ukážkovú prácu, ktorá sa bude môcť dostať aj do vedeckých časopisov.

Máte nárok na opravný termín?

Čo ak nebude vaša práca ani po lete dobrá? Spýtajte sa, či a kedy máte nárok na opravný termín. Štandardne sa opravné termín náhradných termínov posúvajú o cca 110 mesiacov, a teda na riadny termín budúcoročnej obhajoby.

Medziročník ako možnosť

Niektoré školy túto situáciu riešia tak, že vám odporučia zápis do medziročníka, kam si prenesiete váš predmet týkajúci sa seminárov, odovzdania alebo obhajoby vašej záverečnej práce. Za medziročník si však budete pravdepodobne musieť zaplatiť.