Zhoršili sa u vás prejavy alergie? Kúpte si nový matrac

0
513
Zhoršili sa u vás prejavy alergie? Kúpte si nový matrac
Zhoršili sa u vás prejavy alergie? Kúpte si nový matrac

Život alergikov je komplikovaný. Musia sa vyhýbať všetkému, čo im škodí, a ak prídu do styku s alergénmi, tak bojujú s nepríjemnými prejavmi ako je kýchanie či problémy s dýchaním. Avšak niektoré alergény sú tak dobre skryté, že zrazu pocítite zhoršujúce sa príznaky alergie a nedokážete identifikovať ich príčinu. Možno je príčina skrytá vo vašej posteli a je načase, aby ste si kúpili nový matrac. Tentoraz ten, ktorá je určený pre alergikov.

Nielen matrac môže byť na vine vzniku alergie

Pred tým, ako si povieme, ktorý matrac je pre alergikov vhodný, je nutné spomenúť aj iné príčiny, prečo sa matrac zmenil na zdroj vašich zdravotných problémov. V prvom rade si preverte, ako vyzerá váš rošt do postele. Ak ide len o pevnú dosku, tak je isté, že v matraci sa nahromadila vlhkosť. Pevné dosky nedokážu matrac odvetrávať, a preto sa stane zdrojom, v ktorom sa usádza prach a tvorí sa v ňom pleseň. Takéto matrace sú skvelým domovom pre roztoče, ktoré sú veľmi silné alergény. Okrem toho, že sa matrac znehodnotil kvôli zlému odvetrávaniu, iste je aj zdeformovaný. S kúpou nového matraca vymeňte tiež rošt minimálne za lamelový alebo latkový. Venujte pozornosť nábytku, kobercom a záclonám. Alergici by mali všetky tieto súčasti vybavenia spálne čistiť častejšie a napríklad nočné stolíky je lepšie postaviť ďalej od postele.

Antialergické matrace vám zaručia zdravý spánok

Matrace pre alergikov sa vyrábajú v rovnakých rozmeroch ako iné typy matracov. Najčastejšie ide o rozmer 200 x 90 cm. Vybrať si môžete tiež rôznu tuhosť a výšku matraca. Z materiálov je pre alergikov najvhodnejší latex a pamäťová pena. Veľa alergikov sa kupovaniu nového, vhodného matraca vyhýba, pretože oba menované matrace patria medzi drahšie. Uvedomte si však, že ak budete neustále vystavení pôsobeniu alergénov, tak sa váš stav môže veľmi rýchlo zhoršiť.

Okrem kýchania odstránia antialergické matrace i iné ťažkosti

Matrace z pamäťovej peny a latexu sú priedušné. Zároveň tieto umelé materiály alergény priam obchádzajú, pretože ich štruktúra neumožňuje usádzanie prachu. Je skvelé, že latex a pena sa dokonale prispôsobia vášmu telu. Znamená to, že nebudete trpieť bolesťami chrbtice a oddýchnu si i vaše kĺby. Odporúčame vám okrem penového matraca kúpiť anatomické vankúše. Pozor na to, že pre alergikov je zvýšená hygiena nevyhnutnosť, a preto si k matracu dokúpte poťah alebo vrchný matrac, ktorý je možné oprať v práčke.