Prístrešok na drevo – nielen estetický, ale aj praktický pomocník

0
928
Prístrešok na drevo - nielen estetický, ale aj praktický pomocník
Prístrešok na drevo - nielen estetický, ale aj praktický pomocník

Kúrite doma drevom a pravidelne riešite, kde ho budete skladovať? Pokiaľ sa vám minuli nápady, a v kotolni nemáte dostatok miesta, siahnite po prístrešku na drevo, ktorý sa postará o dokonalé zastrešenie. Prístrešok na drevo palivový materiál nie len chráni, ale ho aj dostatočne pripraví na zimnú sezónu.

Mnoho rodinných domov vykuruje v peci a krbe. Niektoré fungujú ako primárny zdroj tepla, iné slúžia pri rôznych príležitostiach ako malé zapálenie v krbe či letná grilovačka na terase. Všetky takéto vykurovacie systémy však vyžadujú pripravené a suché drevo, ktoré poslúži ako perfektný palivový materiál.

Prístrešok na drevo je praktickým aj estetickým pomocníkom v každej záhrade. Môžete ho položiť vedľa garáže, k terase alebo kotolni. Je nie len praktickým ale aj dizajnovým prvkom, ktorý spolu s drevom v záhrade vytvorí príjemnú atmosféru. Pred kúpou prístrešku sa zamerajte na veľkosť a materiál, ktorý pri jeho výbere zohráva podstatnú časť. Medzi favoritmi materiálu ostáva drevo, ktoré v záhrade pôsobí prirodzene a elegantne. Drevené prístrešky na drevo sa vďaka tomu nehodia len na chalupu, ale aj do moderných exteriérov. Široká ponuka typov dreva zabezpečí veľký výber nového dreveného prístrešku.

Prístrešok chráni drevo pred plesňami a škodcami

Prístrešky chránia drevo pred vlhkosťou, ktorá na kvalite kúrenia vôbec nepridáva. Drevo je okrem vlhkosti chránené aj pred plesňou a škodcami, ktoré sa bez prístrešku ľahko na drevo dostanú. Správne uložené drevo a otvorené steny zabezpečia dostatočnú cirkuláciu vzduchu, ktorá prispeje na dokonalom vysušení dreva.

Pri kúpe dreveného prístrešku sa zamerajte aj na objem a veľkosť, ktorá sa neodvíja len od priestoru na záhrade. Pred kúpu zvážte, koľko potrebujete vykurovacieho materiálu na zimné obdobie. Drevo by v tomto období nemalo chýbať, preto sa treba dostatočne pripraviť aj s prístrešok ma drevo.

Drevený prístrešok na drevo sa skvele hodí aj k záhradným domčekom na náradie. Spolu s ostatnými prvkami do záhrady vyzerá príjemne a v záhrade navodí prirodzenú rozprávkovú atmosféru.

Prístrešky na drevo nezaberú veľa miesta a drevu poskytnú maximálnu ochranu a odolnosť voči poškodeniu. Už sa viac nemusíte trápiť nad mokrým či nakazeným drevom, ktoré dobre nevykúri a iba pridá na robote.

Prečítajte si: Poznáte vonkajšie povrchové nátery?