Dva modely trojkoliek Can-Am, dva nové spôsoby zábavy

0
1360
Dva modely trojkoliek Can-Am, dva nové spôsoby zábavy
Dva modely trojkoliek Can-Am, dva nové spôsoby zábavy

Kedy inokedy ako na jar a v lete vyskúšať nové dimenzie zábavy na cestách? Budete sa preháňať na motorke alebo vyskúšate niečo nové? My by sme vsadili na druhú možnosť, a to na jazdu na trojkolkách Can-Am. Na výber máte neustále sa meniaci Ryker alebo extrémne pohodlný Spyder. Ktorý stroj si vyberiete vy?

Can-Am Ryker pre motoristov túžiacich po zmene

Existujú motoristi, ktorí už vyskúšali všetky typy vozidiel. Motorka ich nudí, štvorkolky sú na cestách mierne nemotorné a automobil je taká klasika, že ani športiak nie je to pravé. Pre týchto ľudí boli vyrobené trojkolky Can-Am Ryker. Každé ráno sa pozriete do garáže a budete mať pocit, že ste si včera kúpili nový stroj. Na Rykerovi je totiž možné meniť bočné panely. Veď čierna nudí, ale taká červená či zelená zaujmú na prvý pohľad.

Can-Am Ryker síce disponuje automatickou prevodovkou, ale nudnej jazdy sa obávať nemusíte. Vďačiť za adrenalín budete motoru Rotax, ktorý uchváti pri každom rozjazde i zrýchlení. Môžete prakticky skúšať, čo si len zmyslíte alebo jazdiť tam, kde by ste sa s motorku neodvážili. Stabilizačný systém sa postará o to, aby ste boli vždy v bezpečí. Ako bývalí motorkári oceníte nový inovatívny hriadeľ, ktorý je istotou dlhej jazdy bez nutnosti opráv či inej údržby.

Can-Am Spyder pre motoristov túžiacich po vôni diaľok

Can-Am Spyder je pohodlný ako automobil alebo štvorkolka. Oproti uvedeným dvom vozidlám je však oveľa viac zábavnejší a dožičí vám pôžitok z vône diaľok. Pohodlné sedenie, ktoré sa dá prispôsobiť vašej výške znamená jediné – ani po stovkách kilometroch nepocítite únavu, ale len radosť z jazdy. Nastaviť je možné riadidlá, stúpačky i brzdy. Možno vás v prvom momente prekvapí nízke ťažisko stroja. Po pár prejdených kilometroch zistíte, že nízke ťažisko vám pomáha trojkolku lepšie ovládať v zákrute i pri zrýchlení. O niečo vyššie nad vami sa môže usadiť spolujazdec, ktorého sedadlo je tiež veľmi pohodlné.

Obaja si večer zapnite vyhrievanie sedačiek a pokračujte v ceste priamo do cieľa. Pokojne prespite pod hviezdami, do bohatého úložného priestoru bez problémov zbalíte spacáky a inú výbavu pre kempovanie. Motor Rotax vás spoľahlivo dovezie všade, kde vás vietor zaveje bez toho, aby ste zruinovali peňaženku. Trojkolky Can-Am Spyder majú nízku spotrebu i dlhý dojazd. Can-Am Spyder je navyše veľmi bezpečný a stabilný. Po odstavení je trojkolka chránená kódovaným bezpečnostným systémom.