Splňte si konečne sen o vlastnom nafukovacom člne s lodným motorom!

0
1273
nafukovací čln
nafukovací čln

Zakaždým, keď idete okolo obchodu so športovými potrebami, spočinie váš zrak na krásnom nafukovacom člne, na ktorom by ste v lete s rodinou alebo priateľmi skúmali zátoky rybníkov? Je na čase splniť si sen a ten čln si zaobstarať. Odmenou vám bude aktívne strávená dovolenka a plno nových zážitkov.

O člne snívajú nielen malí, ale aj veľkí

V minulom roku mnohí z nás prvýkrát zostali počas letných prázdnin doma, kempy praskali vo švíkoch. Kto prišiel takejto dovolenke na chuť, ten si ju tento rok určite bude chcieť niečím okoreniť. Taký nafukovací čln je na to ako stvorený.

Kým deťom postačí malý čln, v ktorom sa povozia bez toho, aby si namočili nohy, vy už potrebujete niečo oveľa lepšie a väčšie. Ako si vybrať dokonalý nafukovací čln?

Koľko ľudí sa má do člna zmestiť?

Asi prvá otázka, ktorú si pri výbere člna položíte. Koľko ľudí bude na člne pravidelne jazdiť? S tým potom súvisí aj nosnosť, ktorú by ste nemali v žiadnom prípade prekročiť.

Náš tip: Keď už riešite počet osôb, popremýšľajte aj o tom, či nevyužijete nafukovacie sedadlá s opierkou pre dokonalé pohodlie. Sú z príjemného materiálu, dajú sa zložiť a umiestniť na akékoľvek miesto na člne.

Na materiáli záleží

Ako už to býva, pri výbere je dôležité nepodceniť kvalitu materiálu, z ktorých je daná vec vyrobená. Musí totiž čo to vydržať. Kto by aj chcel hneď po prvej vychádzke plakať nad zničeným člnom?

Kam sa chcete s člnom vypraviť?

Hodláte s člnom sem tam vyraziť na niektorý z tuzemských rybníkov, alebo ho budete využívať pravidelne? Pre občasné jazdenie vám postačí gumený nafukovací čln a pre tých, ktorí ho chcú využívať pravidelne, je vhodnejší poriadny motorový čln.

S veslami alebo bez?

To je otázka. Kto na člne doteraz nejazdil, ten by mal siahnuť po veslách, poriadne si čln ohmatať a zistiť, ako veľmi ho to bude baviť. Veslá sa potom dajú schovať do kôlne a čln si vybaviť motorom.

Náš tip na záver: Keď si k člnu zaobstaráte lodný motor, nemusíte sa báť, že vás od pádlovania budú bolieť ruky!

Každý, kto sa už niekedy vydal obísť na člne väčšie rybník, to pozná. Veslovanie je fajn, ale keď túto monotónnu činnosť robíte dlho a nie ste na to trénovaní, začnú vás bolieť ruky. Stavte na lodný motor, ktorý môžete umiestniť aj na niektoré nafukovacie člny.

Viete, ako by mal takýto motor vyzerať? Dôležitá je jednoduchá obsluha, veľký výkon, nízka spotreba a rýchlostné stupne dopredu aj dozadu. Význam má aj ukazovateľ stavu batérie.