Samolepiace etikety, ktoré naozaj lepia

0
589
Samolepiace etikety
Samolepiace etikety

Na trhu dnes nájdeme veľké množstvo samolepiacich etikiet. Ak chcete etikety využívať na rôzne povrchy materiálov, mali by ste si dať pozor pri ich výbere. Nie všetky lacné etikety budú dobre držať, čo v konečnom dôsledku na produkte nemusí vyzerať dobre.

Samolepiace etikety na reklamné účely

Dnes môžeme vidieť samolepiace etikety na rôznorodom tovare – na alkohole, potravinách, kozmetických výrobkoch, chemikáliách, ale aj darčekových predmetoch. V prípade potravín musia etikety samozrejme zodpovedať špeciálnym požiadavkám a kvalite. Dnes sa často pri výrobe etikiet využívajú efekty ako napríklad laminácia či parciálne lakovanie, aby výrobky “vytŕčali z davu”.

Samolepiace etikety
Samolepiace etikety

Na čom určite “nešetrite”

Pred samotným výberom etikiet je preto potrebné vedieť, na aký materiál budú lepené – či pôjde o potraviny, mrazené výrobky, sklo, kovy, plast alebo iný materiál. Nie každá etiketa bude na danom materiáli držať.

Lacné samolepiace etikety sú možno cenovo výhodné, no výsledný efekt nemusí byť taký, ktorý ste si želali. Ak je samolepiaca etiketa alebo páska nekvalitná, či nevhodne vybraná, môže sa stať, že napríklad tlač na fóliu nepriľne, začne sa odlepovať, vybledne, prípadne sa odlepí celá etiketa. A to určite nechcete.

Obyčajné najlacnejšie papierové etikety sú určené skôr na jednorazové účely, napríklad na svadby, krst, iné oslavy alebo na označovanie balíkov. Takéto etikety nie sú odolné voči UV žiareniu, vlhkému prostrediu ani vysokým teplotám.

Poraďte sa

Ak si budete potláčať etikety samy, môžete mať aj tú najlepšiu tlačiareň, ale pokiaľ výber materiálu na etiketu nebude vhodný, následne nebude kvalitná ani termotlač.

Treba myslieť na to, že etiketa môže mať rôzne typy povrchov a lepidiel. Materiál by sa mal preto vyberať presne podľa Vašich požiadaviek, či už ide o lepidlo do vysokého mrazu, vysokých teplôt alebo dokonca existujú aj lepidlá s bezpečnostnou funkciou (tzv. pečatenie). Preto je dôležité v tomto prípade sa určite vopred poradiť s odborníkom.