10 najlacnejších miest Európy, ktoré stoja za návštevu

0
1412

Väčšina európskych miest nie je k peňaženke práve najzhovievavejšia. Najväčším vinníkom je davová psychóza – každý chce ísť tam, kde chodia všetci. Napriek tomu je veľa iných miest v Európe, ktoré majú svoje čaro, sú krásne, obľúbené a ich návšteva vás nezruinuje. Určite máte pochodené Slovensko a Čechy, takže Bratislavu a Prahu netreba v tomto zozname ani uvádzať. Pozrime sa na mestá, kam by vás na výlet či dovolenku možno ani nenapadlo ísť.

 

BUDAPEŠŤ, Maďarsko

Budapešť je lacná. Môžete si žiť ako králi a zažiť kopec luxusných zážitkov. Budapešťou koluje Dunaj, ktorý ju delí na niekoľko ostrovov. Rozmanitá história a neuveriteľná architektúra očaria každého turistu.

KRAKOW, Poľsko

Krakow je pre turistov jedno z najobľúbenejších poľských miest. Ide o druhé najväčšie mesto Poľska, hneď po Varšave. Rozprestiera sa na oboch brehoch Visly a ubytovanie v ňom je lacné, najmä v starom meste. Stredoveké pivnice, ale aj moderné bary s terasami, bohatá história a kultúra (divadlo, kabaret, opera…), kostoly, hrady, katedrály, to všetko na vás v Krakowe čaká.

RIGA, Lotyšsko

Riga je ako z obrázka. Je to hlavné mesto Lotyšska a svojou architektúrou sa podobá Barcelone či Petrohradu. Nájdete v nej množstvo pamiatok, múzeí a atrakcií.

NIMES, Francúzsko

Lacné ubytovanie, doprava, jedlo, nápoje popri nádhere mesta Nimes je bezkonkurenčným lákadlom. Nachádza sa tu aj jeden z najzachovalejších rímskych amfiteátrov na svete a parky s fontánami ulahodia každej romantickej duši.

ZAGREB, Chorvátsko

Hlavné mesto Chorvátska je obchodným, kultúrnym a univerzitným ústredím. Barokové centrum mesta so starými kamennými ulicami a budovami je plné kostolov, kaviarní, reštaurácií, obchodov. Má pozemnú lanovku, múzeá, galérie a nádhernú prírodu.

VALENCIA, Španielsko

Toto španielske prístavné mesto obklopené pohorím, má jedinečnú futuristickú architektúru. Stále prítomné starobylé tradície, nádherné biele pieskové pláže, svetovo známe festivaly a množstvo atrakcií a aktivít – silné dôvody prečo ju navštíviť za zlomok ceny ako jej okolité mestá.

ATÉNY, Grécko

Kto bol v Aténach sa pochváli nielen tým, že bol nimi očarený (bohatou Gréckou históriou, vynikajúcim jedlom, Akropolou…), ale že bol milo prekvapený cenami všetkých týchto vecí.

ISTANBUL, Turecko

Istanbul, perla Orientu, leží na rozhraní Európy a Ázie. Je to úžasné mesto plné histórie a očarujúcej architektúry, ktoré musíte vidieť. Právom mu patrí desiate miesto najpopulárnejších turistických destinácií na svete.

PORTO, Portugalsko

Najkrajšie mesto krajiny s exkluzívnym vínom, úžasnou kávou, skvelým jedlom, mnohými mostmi a kostolmi – raj aj pre náročných turistov s nízkym rozpočtom.

BRUGGY, Belgicko

Jedno z najromantickejších miest na svete dýcha stredovekom. Plavba na člne po hustej sieti vodných kanálov, vás prevedie celým mestom, avšak z iného, krajšieho uhla pohľadu.