5 tropických ostrovov Európy

0
1784

Slovné spojenie „tropické ostrovy Európy“ je dosť nezvyčajné. Európa vyniká inými vecami ako trópmi, keďže leží v miernom pásme. Ak nebudeme hovoriť o horúcom podnebí, tieto miesta spĺňajú tropické podmienky vo vzťahu k vlhkosti a zrážkam, vďaka čomu majú úžasnú zeleň. Ktoré miesta máme na mysli a stoja za vašu pozornosť?

  1. PORQUEROLLES, Francúzsko

Tento malý francúzsky ostrov leží na juhu krajiny. Má okolo 200 obyvateľov a je dokonalý. Krištáľovo čistá voda ako v Karibiku, malé zátoky, horúce stredomorské slnko. Nie je tropickým ostrovom doslova, ale jeho ráz krajiny, atmosféra, krásne piesočnaté pláže, slnko – z neho robia raj na zemi. Nemôžete naň síce ísť autom, alebo sa hocikde utáboriť, ale vďaka tomu si zachováva svoju krásu.

  1. LA GOMERA, Španielsko

Kanárske ostrovy sa tešia slnečnému počasiu počas celého roka, ale ostrov La Gomera je výnimočný tým, že jeho obyvatelia, ako jediní na svete, stále používajú „hvízdajúci jazyk“. Nájdete na ňom tiež obrovské množstvo druhov rastlín, ktoré na iných Kanárskych ostrovoch a v celej Európe nerastú. Vďaka vetru, ktorý prináša oblaky, je na ostrove dostatok vlahy – vegetácia je hustá a džungľa je priamo na pláži. Starajú sa o to aj vysoké hory, keďže celý ostrov je vulkanického pôvodu. Môžete si užívať kombináciu tepla a vlhkosti trópov.

  1. AZORY, Portugalsko

Tieto sopečné ostrovy majú úžitok z Golfského prúdu a preto sú oveľa teplejšie ako kontinent Európy. Majú aj viac vlhka ako samotné Portugalsko. Okrem pláží ponúkajú návštevníkom aj veľa iných atrakcií a zaujímavostí. Ak ste ešte na Azorách neboli, sú to tropické ostrovy Európy, ktoré vás očaria oveľa viac ako by ste mohli čakať.

  1. MADEIRA, Portugalsko

Ostrov Madeira je veľmi rozmanitý. Môžete byť v oblakoch (doslova), kde vám ide zmrznúť zadok a po kratučkej jazde sa ocitnete v sparnom tropickom teple na pláži. Potom môžete ísť na turistiku do džungle vo vnútrozemí – tieto všetky teplotné výkyvy dokážete zažiť v jediný deň. To znamená, že časť Madeiry sú trópy, časť je mierna a v závislosti na ročnom období môžete zakúsiť na ostrove dokonca aj mráz. Tak neuveriteľná je Madeira.

 

  1. SÚOSTROVIE SCILLY, Anglicko

Anglicko zrejme nepatrí k cieľom trópov chtivých turistov. Neznamená to, že Anglicko nemá zaujímavé ostrovy, ktoré stoja za návštevu, ale na letnú dovolenku asi treba zabudnúť. Ale počkajte, ešte ste asi nepočuli o ostrovoch Scilly. Vzhľadom na to, ako severne Anglicko leží, je chladné – ale opäť – Golfský prúd prináša teplo z oblastí ako Mexiko a Florida. Tieto ostrovy ležia kúsok od najjužnejšej časti Anglicka a sú oveľa teplejšie. Sú tam palmy, priezračná voda a biely piesok.