Cestovanie: 5 destinácií, ktoré sa oplatí zaradiť na svoj zoznam

0
910
Cestovanie: 5 destinácií, ktoré sa oplatí zaradiť na svoj zoznam

Nie nadarmo sa hovorí, že cestovanie je pravdepodobne jediná vec na svete, na ktorú, keď miniete peniaze, tak vás obohatí. Jasné, treba to brať nadnesene, ale cestovanie je skutočne perfektná záležitosť. Ak ste sa k nemu neodhodlali, veríme, že vás týmto textom namotivujeme. Ak ho máte radi, tak tento článok poslúži na to, aby sme vám dali tipy a triky, kam sa vydať. Možností je totiž toľko, že vybrať si nie je ani zďaleka jednoduché.

Kde začať? V prvom rade si treba uvedomiť, že každý očakáva od cestovania niečo iné. Niekto rád leží pri mori, užíva si luxus v hoteli a pôsobenie na pláži, ďalší zas rád zažíva dobrodružstvá niekde v horách, v oceáne alebo na púšti, ďalší brázdi pamiatky vo veľkomestách a dozvedá sa historické zaujímavosti. Každý sme nejaký, ale koniec koncov vždy ide v určitom ohľade o spoznávanie nových kultúr. Pripravili sme si pre vás zoznam piatich miest, kde by sa dozaista oplatilo vycestovať. Majú totiž všetko, čo by ste si od destinácie boli priať.

Amsterdam. Začíname v hlavnom meste Holandska, kde sa stretáva modernita s históriou, kultúra s umením či šport s oddychom a rekreáciou. Amsterdam patrí medzi najviac populárne destinácie na svete a ročne ho navštívia milióny ľudí, nečudujeme sa, pretože v metropole krajiny tulipánov si skutočne každý príde na svoje. Bohatá história, kvalitná kuchyňa, nespočetne veľa možností ako tráviť voľný čas a prepracovaná sieť kanálov, ktorá dodáva celkovej atmosfére tohto holandského city.

New York. Niečo pre milovníkov americkej kultúry. New York je mesto, ktoré nikdy nespí a nie nadarmo ho prezývajú Big Apple. Hovorí sa, že ak sa presadíte v NY, presadíte sa kdekoľvek na svete. Treba si uvedomiť, že kultúrny mix, ktorý New York ponúka nenájdete prakticky nikde na svete a či vás už zaujíma umenie, hudba, šport alebo história, uršite neskončíte sklamaní. Faktom je, že New York je v úzkom zozname najpopulárnejších miest na celom svete a to nie je náhoda.

Barcelona. Hlavné mesto španielskej autonómnej oblasti Katalánsko je vyslovene nádhernou destináciou. Prístav, pláže, hory, umenie, more a v neposlednom rade hviezdny futbal. Áno, Barcelonu preslávil tamojší klub FC, ktorý je tak dobrý, že v službách, kde sú ponuky pre futbal, je takmer vždy favoritom. Platí to aj v La Lige, kde sú kurzy na Messiho a ostatných na úrovni 1,3-1,5 a aj v Lige majstrov. FC Barcelona pod sebou nezastáva iba futbal, ale napríklad aj hádzanú, volejbal či basketbal.

Neapol. Neapol je mestom, ktoré človek chce vidieť. Sídli pod sopkou Vezuv, príroda navôkol je nádherná, miestna pizza je medzinárodným dedičstvom UNESCO a ľudia sú tak otvorení, až. z toho budete prekvapení. História? Nájdete. Kultúrne možnosti? Nájdete. Možností, kde si dať tradičný taliansky obed? Určite nájdete. Na záver vyberáme Paríž. Hlavné mesto Francúzska je preslávené ako raj zaľúbencov, ale aj keď ste single, má vám čo ponúknuť. Neuveriteľnú históriu, svetoznámy futbalový klub PSG či múzem Louvre, prípadne Víťazný oblúk. A Eiffelova veža? To je stavba, ktorú by mal pravdepodobne vidieť každý milovník cestovania. Necháme to na vás, nech sa rozhodnete sami, ale týchto päť destinácií bude určite dobrou voľbou.