Elektrické bicykle a kolobežky – alternatíva automobilu?

0
1917

Elektrické bicykle sú komerčne dostupné už niekoľko rokov, ale až v posledných rokoch došlo k veľkému pokroku vpred v ich popularite, a to vďaka obrovskému zlepšeniu technológie motorov a batérií. Dnes sa dá s istotou potvrdiť, že elektrické bicykle a elektrické kolobežky postupne, ale isto nahrádzajú autá, a to hneď z viacerých dôvodov. Ak aj vy premýšľate nad kúpou tohto dopravného prostriedku, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami.

Elektrické bicykle a elektrické kolobežky – aké sú?

Moderné elektrické bicykle sú vybavené technológiou, vrátane skrytých batérií, intuitívnou asistenciou pedálov a kompaktnými motormi, vďaka čomu bude vaša jazda nielen rýchla, ale najmä bezpečná za každých okolností. Najnovšie modely elektrobicyklov využívajú 36V lítium-iónové batérie (Li-ion), ktorých prednosťou je vysoká kapacita, nízka hmotnosť a dlhá životnosť. Odporúčané skladovanie týchto batérií je pri ich nabití na 80% v miestnosti s optimálnou teplotou 15 až 20 ° C. Zhruba každých 6 mesiacov je vhodné batériu úplne vybiť a nabiť na maximum kapacity, čo je samozrejme individuálne od konkrétneho typu elektrobicykla. Pre koho je teda elektrický bicykel určený?

  • Pre ľudí, ktorí sa potrebujú rýchlo a bezproblémovo prepraviť z bodu A do bodu B;
  • Pre ľudí, ktorých nebaví čakať niekoľko desiatok minút v kolónach;
  • Pre ľudí, ktorí chcú tráviť viacej času na čerstvom vzduchu;
  • Pre ľudí, ktorým záleží na životnom prostredí;
  • Pre ľudí, ktorí neradi jazdia na kopca.

Ak je pre vás bicyklovanie až príliš obtiažne, elektro kolobežka môže byť tou lepšou voľbou. Aj tá je skvelou alternatívou automobilu, keďže rýchlosťou 20 až 30 km/h sa môžete prepraviť do práce či školy. Je praktická, dá sa zložiť a môžete ju vziať dokonca aj na cesty, trebárs letnú dovolenku.

inSPORTline ponúka široký sortiment elektrobicyklov a elektrokolobežiek, ktoré sa vyznačujú špičkovým prevedením, odolnosťou voči nárazu či mechanickým poškodením, kvalitným motorom a bezkonkurenčnými funkciami, ktoré splnia očakávania aj náročných zákazníkov.