GPS pre vodné skútre – bezpečnosť a istota počas plavby

0
726
GPS pre vodné skútre – bezpečnosť a istota počas plavby

S vodnými skútrami jazdia ľudia v našich končinách predovšetkým na riečnych tokoch. Vodný skúter však najlepšie vyzerá a najviac ho dokážete prevetrať v zahraničí pri mori. Skútre dokážu byť aj dobrým biznisom. Stačí, aby ste kúpili zopár strojov a počas leta ich prenajímali. Vo všetkých uvedených prípadoch sa vám bude hodiť GPS pre vodné skútre.

GPS ustráži váš majetok

Poďme sa teda pozrieť na to, čo všetko GPS pre vodné skútre dokáže. Na navigácie a lokalizátory v automobiloch alebo pre štvorkolky sme si už zvykli. GPS lokalizácia pre skútre je úplne iná technológia. Každý majiteľ vodného skútra vie, že investícia do kvalitného stroja je vysoká. Preto je dôležitá správna údržba skútra, vhodné uskladnenie mimo sezóny a počas sezóny ochrana proti odcudzeniu pomocou GPS. Je pravda, že toto zariadenie používajú predovšetkým požičovne, ale zísť sa môže aj súkromným osobám.

GPS je neviditeľným strážcom

V GPS zariadení sa dajú nastaviť hranice areálu, v ktorom sa môže vodný skúter pohybovať. Prenajímatelia skútrov majú v lete často skúsenosti s jazdcami, ktorí sa akosi pozabudnú a túžia spoznať vzdialenejšie brehy. Takéto chovanie je nebezpečné pre samotného jazdca a pre ostatných ľudí. GPS v tomto prípade najskôr upozorní jazdca zvukovým signálom a následne príde k vypnutiu motora. Niektoré GPS sa dajú nastaviť dokonca tak, že ich môže majiteľ na diaľku vypnúť kedykoľvek, nielen po prekročení hranice areálu.

GPS je rýchlejšia ako jazdec samotný

Mnohé modely vodných skútrov, napríklad vodné skútre Sea-Doo, dokážu prekonať rýchlosť 100 km/h. Je preto nutné, aby GPS pre skútre dokázala reagovať veľmi rýchlo. Rýchlosť GPS je zabezpečená vďaka vysielaniu signálu na server, ktorý v sekunde dokáže reagovať na prekročenie vytýčených zón. Majiteľ vodného skútra môže na diaľku stroj vypnúť, zapnúť alebo povoliť prekročenie areálu. Ďalšou výhodou GPS je prehľad o tom, kde sa práve skútre nachádzajú t.j. lokalizačné služby.

Zhrnutie možností GPS lokalizácie pre skútre

Pri vytváraní programu pre takéto GPS je nutné osloviť firmu, ktorá má s GPS monitoringom skúsenosti a doladí všetky detaily. Vďaka odborníkom môžete získať GPS lokalizátor pre vodné skútre, ktorý: ohraničí zóny pre riadenie skútra, upozorní o prekročení zón, vypne/zapne motor a je vodeodolný. Samozrejme, že GPS lokalizátory sa dajú zakúpiť aj na internete. Neponúkajú však ani zďaleka také možnosti ako lokalizátory nastavená na mieru.