Hľadáte vhodné prípravky, ktoré podporujú chudnutie?

0
1755

Nejde vám len o pár kilo navyše, ale trpíte nadváhou či dokonca obezitou? Chcete sa vysokej telesnej hmotnosti zbaviť aj keď sa vám dlhodobo v tomto smere nedarí? K úspešným prostriedkom patria priamo lieky na chudnutie ako napríklad Sibutramine.

Sibutramine

Obezita nie je len chybička na kráse, ale spôsobuje aj nebezpečné zdravotné problémy, ktoré nielen, že obmedzujú plnohodnotný život, ale často aj samotný život.

Preto je potrebné tento problém čo najrýchlejšie riešiť a váhu znížiť hlavne trvale. Obezita sa dá považovať za ochorenie, ktoré je čím ďalej tým viac častejšie a často neúspešne liečené.

Asi každý už počul o takých krokoch ako úprava stravovacích návykov, pitného režimu a zaradenie pohybu do životosprávy. Často sa však ľudia trpiaci obezitou sťažujú, že im ani úprava týchto návykov nepomohla a chudnutie bolo neúspešné.

V takých prípadoch je potrebné zaradenie aj ďalších prostriedkov, ktoré pomáhajú v liečbe s obezitou ako napríklad:

  • psychoterapia
  • radikálna diéta
  • farmakoterapia
  • chirurgická liečba

Môžeme sa pozrieť na farmakoterapiu, ktorá spočíva v liečivách používaných výhradne na liečbu obezity a liečivách, ktoré sú aj k liečbe iných ochorení, ale pôsobia aj na znižovanie hmotnosti.

Tieto liečivá obsahujú látky, ktoré tlmia chuť k jedlu a spôsobujú pocit sýtosti. K liečivám s týmito účinkami patrí aj Sibutramine.

Efektivita účinkov tohto prípravku spočíva v spätnom vychytávaní noradrenalinu a serotoninu na zakončeniach nervov. Úbytok hmotnosti je po podávaní tohto prípravku dokázaný a tento pokles je závislý na celkovej hmotnosti jedinca a tiež podávanej dávky.

Pokles váhy má za výsledok aj zníženie krvného tlaku, odstránenie problémov s dýchaním, cukrovkou či problémov s chrbticou a kĺbmi.

Prípravok má teda pozitívne výsledky a rade pacientov trpiacich obezitou pomohol radikálne znížiť váhu a vrátiť svoj život do normálu. Neznamená to však, že nemusíte upraviť stravu či sa nemusíte hýbať. Tieto návyky vám pomôžu svoju telesnú hmotnosť udržať trvale.

Ideálna telesná hmotnosť zvyšuje sebavedomie a dostáva aj do celkovej psychickej pohody.