Plastové vchodové dvere – áno alebo nie?

0
1499

Konečne ste sa rozhodli vymeniť staré vchodové dvere za nové? V tom prípade si treba ujasniť to, aké by mali takéto dvere byť. V prvom rade dbajte na to, aby bola vnútorná konštrukcia dverí stabilná, keďže práve od nich závisí to, či bude vaša domácnosť chránená pred nástrahami vonkajšieho okolia alebo nie. Renomované spoločnosti používajú masívne dverné krídla, ktorých rohy sú zvárané za využitia špeciálnych rohových spojov. Pri kúpe si všímajte najmä použitý materiál, veľkosť dverí, ale i bezpečnostné prvky.

Dvere z plastu – sú naozaj vhodné?

Ak váhate nad tým, či sú plastové vchodové dvere tou ideálnou voľbou, odpoveď je jednoznačná – „áno“! Plastové dvere sú totiž svoju konštrukciou vhodné rovnako ako aj do bytov, tak i do domov, keďže disponujú výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami, čo oceníte predovšetkým v chladnejšom počasí. Ďalšou prednosťou plastu je pochopiteľne i prijateľná cena, ktorá je oproti dreveným či hliníkovým dverám až niekoľkonásobne nižšia. Ak zvážite výber predajcu, tak vchodové dvere plastové môžu byť tou najlepšou voľbou!

Zvážte správnu veľkosť dverí

Samozrejme, že pri výbere vchodových dverí musíte dôkladne zvážiť správnu veľkosť. Sledujte rozmery jednotlivých prvkov, to znamená otvoru pre zabudovanie a veľkosť čistého priechodu. Štandardný rozmer je v šírke 80 cm, avšak v prípade bytových jednotiek môže byť optimálna šírka minimálne 90 cm.

Pozor na bezpečnosť!

Plastové okná i plastové dvere vyberajte s ohľadom na prvotriednu bezpečnosť. Uvedomte si, že výplne okenných a dverných otvorov musia chrániť váš príbytok pred neoprávneným vniknutím cudzou osobou. Dvere si teda rozdeľte z hľadiska bezpečnosti na jednotlivé časti – profil, závesy, kovanie, vložku a bezpochyby aj dvernú výplň. Že si neviete dať rady s ich výberom? V tom prípade neváhajte a oslovte odborníka, ktorý vám v tomto smere pomôže nájsť to najoptimálnejšie riešenie.