Keď kamene liečia

0
2770

Sú tvorené počas stáročí, pôsobením prírody, mnoho ľudí im pripisuje liečivé, až zázračné účinky. Áno, hovoríme o prírodných kameňoch – kryštáloch.
Je ich sila naozaj taká výnimočná či ide o trik mysle? Nech už je to akokoľvek, viera v ich liečivú schopnosť, môže reálne viesť ku uzdraveniu.

Ako to celé funguje?

Čistý kremeň sa objavuje na zemi už od dôb starovekých civilizácii, kedy plnil najmä ochrannú funkciu. V súčasnosti tvorí kremeň 12% povrchu našej planéty.
Jeden z prvých dôkazov sily liečivých kameňov priniesol výskumník Marcel Vogel keď sledoval čistý kremeň a zistil, že molekuly v ňom menili svoj tvar podľa toho, aké vibrácie vysielali jeho myšlienky. Prišiel na to, že tento proces sa deje následkom spájania a odpájania sa jednotlivých molekúl v kremeni. Taktiež objavil, že tento kameň je schopný uskladňovať ľudské myšlienky podobne ako, kazety používajú magnetickú energiu na zaznamenanie zvuku.
Všetko v živote funguje na základe vibrácii a preto aj vaše myšlienky vytvárajú vašu každodennú realitu. Tento fakt spôsobuje že, ak veríte v liečivú silu kryštálu, vibrácie vašich myšlienok môžu pôsobiť pozitívne na konkrétny zdravotný problém, či už ide o fyzický alebo emocionálny.

Ako si vybrať ten správny kryštál?

Rôzne kamene účinkujú na rôzne oblasti nášho života. Vo všeobecnosti však platí pravidlo – kryštál si vyberajte intuitívne. Starobylé civilizácie verili, že naše telo má schopnosť vybrať si presne to, čo potrebuje. Treba iba odpojiť myseľ. Prestaňte na chvíľu rozmýšľať a nechajte vaše podvedomie rozhodnúť, pre ktorý kameň sa rozhodne. Takto vybratý kryštál by mal mať liečivú silu, ktorá však funguje iba na jeho majiteľa. Intuitívny výber liečivého kameňa identifikuje problém, ktorý máte v mysli či fyzickom tele.

Vlastnosti jednotlivých kryštálov

Ako sme už spomínali, každý kameň má určitú silu a pôsobí na konkrétnu oblasť. Tu je zoznam niektorých z kryštálov a ich účinky.
Citrín – pomáha pochopiť a uskutočniť vaše sny, spojením pozitívnych vibrácií slnka. Tento kryštál vám prinesie emocionálnu silu.
Rúžový kremeň – takisto nazývaný kameň lásky, nakoľko by mal podporovať romantickú láska ale aj sexuálnu túžbu. Rúžový kremeň pôsobí liečivo na srdcovo-cievne ochorenia a napomáha nájsť vnútorný pokoj.
Fluorit – tento kryštál nám ponúka ochranu pred negatívnou energiu, najmä od iných ľudí, a pomôže pri meditácii.
Hematit – pôsobí ukujňujúco a pomáha  zvládať stresové situácie.
Jadeit – prináša pokoj a harmóniu. Napomáha nájsť akceptáciu samého seba a vnútorný mier. Tento kryštál môže takisto priniesť úľavu od fyzickej bolesti, ako sú kŕče.
Ametyst – má liečivé schopnosti na fyzickej, ale aj psychickej, úrovni. Napomáha vyčistiť myseľ a upokojuje negatívne emócie. Jadeit udržiava v rovnováhe hormóny čím posilňuje imunitný systém.
Kyanit – tento kryštál udržiava v rovnováhe čakrové body v tele.