Túžite po trendy kancelárii s pohodovou atmosférou?

0
1791

Počuli ste o dánskom štýle „hygge“? Ide o takpovediac umenie, ako si spraviť život šťastný, spokojný a zároveň príjemný, keďže Dáni sú typickí najmä tým, že sú milovníci pokojného a harmonického života. Dôležitou súčasťou štýlu „hygge“ sú sviečky, ktoré môžete mať zapálené nielen doma, ale pokojne aj v práci na písacom stole, a to od rána až do poobedia. Ako však vytvoriť takúto atmosféru priamo na pracovisku? Dá sa to vôbec?

Živé rastliny prispievajú k lepšiemu výkonu

Priestory na prenájom sú čoraz viac typické jedinečným dizajnom, ktorý dokonale podporí váš pracovný výkon. Už dávno neplatí, že vybavenie kancelárie pozostáva z jedného stola, stoličky, prípadne počítača a tým to „hasne“. Dnes máte možnosť vybrať si kontext, ktorý sa najviac hodí úlohe, na ktorej práve pracujete, čiže je len na vás, či dáte prednosť aktuálnym trendom alebo praktickosti. Dokonca, vedeli ste, že živé rastliny umiestnené na vašom pracovnom stole, prispievajú k zdraviu a celkovej pohode? Okrem toho produkujú dostatok kyslíka, čiže aj týmto spôsobom zvýšite výkonnosť a podporíte efektívnu prácu.

Cíťte sa ako doma

Skladové priestory na prenájom väčšinou pôsobia chladným až neútulným dojmom, no tomu je dnes koniec Aspoň vo väčšine prípadov sa firmy snažia vytvoriť na pracovisku domácu atmosféru, ktorá im bude pripomínať komfort domova. Je zrejmé, že sklady na prenájom nebudú prototypom štýlu „hygge“, no to neznamená, že aspoň niektoré z princípov nemôžete v tomto prípade aplikovať. Postačí vám šálka horúceho čaju, sviečka, voľba pastelových odtieňov či príjemné teplé osvetlenie, vďaka čomu sa budete cítiť príjemne, a to za každých okolností. Treba si uvedomiť, že v práci trávime podstatnú časť dňa, a preto je dôležité rozvíjať komunitu a zároveň sa snažiť zútulniť priestory, v ktorých pracujeme.