GEO Plán B

0
3777

Nakoľko geopolitická situácia vytvára v niektorých krajinách problémy pre dôstojný a príjemný život, čoraz viac finančne úspešných ľudí plánuje svoj plán B života v krajine mimo svojho domova.

Generálny riaditeľ platobnej inštitúcie FONDY.eu a majster sveta PROAM v spoločenských tancoch, Erik Ňarjaš, kvôli svojim aktivitám precestoval celý svet, opýtali sme sa ho, ktoré so štátov by si vybral ako svoj GEO plán B ?

,, Musím povedať, že plán B sa už stáva samozrejmosťou a väčšina mojich finančne nezávislých kamarátov, už tento plán aj realizuje. Nakoľko vediem finančnú skupinu, ktorá poskytuje platobné riešenia pre online podnikateľov ako aj fundraising, a cestovanie je neodmysliteľnou súčasťou obchodných stretnutí, tak som žil v niektorých kútoch sveta. Pre mňa však je Slovensko stále číslo jedna a neplánujem plán B.Ak by som predsa len musel z bezpečnostného hľadiska odcestovať, Je veľmi ťažké určiť jedno konkrétne miesto, nakoľko všetko má svoje svetlé aj temné stránky, z mojho pohľadu môžem povedať mojich TOP 3 destinácií pre GEO plán B:

TOP1 pre mňa – Bali, nakoľko milujem seafood, more a slnko, táto destinácia pre mňa ostáva číslo 1, taktiež z ekonomického hľadiska, väčšina ľudí hovorí po anglicky, čo umožňuje zamestnávať lokálnych ľudí a tak eliminovať náklady na asistenčné, či junior sales služby. Je to trh dostatočne veľký s biznis potenciálom, ale samozrejme závisí aký máte biznis. Je tam lacno a bezpečne, nakoľko je väčšina ľudí budhistický, respektíve hinduistický založené veria v karmu a tak tam nie je až taká agresia zo strany lokálnych ľudí, práve naopak sú veľmi dobrosrdeční.

TOP2 – pre mňa – Hong Kong, toto mesto je taký malý New York, a finančné centrum Číny. prežil som tam spolu 1 rok môjho života a môžem povedať, že Hongkong poskytuje všetko čo moderný človek potrebuje. Ak chcete robiť biznis, tak Hongkong je ideálne miesto, taktiež tam nájdete veľmi rýchlo job. Pre podnikateľov je to aj miesto pre eliminácie nákladov z dane z príjmu nakoľko Hongkong je legálny daňový raj, plne akceptovaný SR, a nepodlieha dvojitému zdaneniu – zrážkovej dani. Každý hovorí anglicky nakoľko je to úradný jazyk. Ak máte chuť na prírodu, sú tam krásne rezervácie ako aj more, a doprava je skvele organizovaná. Taktiež jedlo a kultúra vás priam paralyzujú a v poslednom rade je tam stále čo robiť, nikdy sa nenudíte.

TOP3 – Rusko, aj napriek množstva informácií, ktoré sú protiruské, mne sa tento kraj veľmi páči. Je veľa miest v Rusku kde je naozaj čisté prostredie. Pre Europana je tam relatívne lacno nakoľko Rubeľ stále padá a viete si tam kúpiť tovary či služby, ktoré v EU nedostanete. Navyše sa mi páči ruská mentalita, ľudia sú tam viac emocionálnejší a všetko prežívajú intenzívnejšie, viac veria v ideály a samozrejme je to obrovský trh na ktorom sa dá pracovať.