Kúpa bezpečnostných dverí – na čo si dať pozor?

0
1366

Väčšina bezpečnostných zárubní je vyrobená z ocele, hliníka alebo zliatiny kovu. Každý materiál môže byť vyrobený tak, aby bol bezpečný a zároveň odolný voči vplyvom vonkajšieho prostredia. Avšak, rámy z hliníka a zliatin kovov sú slabšie ako tie oceľové, preto musia byť rámy širšie, aby sa získala potrebná pevnosť. Oceľové rámy so šírkou 2 až 3 palce umožňujú viac ako zhruba 40% prúdenia vzduchu, pričom rámy z hliníka alebo zliatin kovov musia byť kvôli pevnosti široké aspoň 6 palcov. Hliníkové dvere nebudú hrdzavieť, avšak sú podstatne drahšie, na čo treba pri ich kúpe myslieť. Aké sú ďalšie dôležité aspekty, ktoré je nutné zvážiť pred kúpou vchodových dverí? Je to nielen spôsob montáže, ale tiež výber vhodnej veľkosti.

Aký spôsob montáže dverí mám zvoliť?

Inštalácia pod omietku aj montáž na rám zaisťujú bezpečnosť, ale dvere inštalované pod omietku vyzerajú prirodzenejšie a poskytujú lepšiu tesnosť, pretože okolo otvoru nie je žiadna medzera. Montáž dverí na rám znamená, že sa bezpečnostné dvere vysunú o 1 až 1,25 palca od otvoru dverí, pretože sú namontované na obložení.

Pozor na správnu veľkosť dverí

V dnešnej dobe je možné všetko prispôsobiť na mieru, keďže k dispozícií nie sú iba štandardné šírky dverí, ale tiež neštandardné, a teda prispôsobené vašim požiadavkám. To však znamená, že o to väčší pozor si musíte dať pri výbere vchodových dverí. V prípade, že máte atypické rozmery, je možné, že si budete musieť vchodové dvere zaobstarať na mieru, čo taktiež nie je problém, obzvlášť v súčasnosti, kedy výrobcovia, resp. predajcovia dokážu prispôsobiť veľkosť na mieru zákazníkovi. To platí i v prípade, ak ste sa rozhodli zakúpiť klasické interiérové dvere alebo drevené okná, ktoré sú voľbou číslo jeden mnohých slovenských, ale i zahraničných domácností.