Pracovať z kancelárie alebo kaviarne?

0
1775

Vedeli ste o tom, že práca v pracovnom prostredí akým sú kaviarne, je stále viac a viac obľúbená? Ľudia totiž čoraz viac vyhľadávajú neformálne pracovné prostredia, komunitu ľudí s podobným pracovným zameraním a koniec koncov, chutná káva nie je nikdy na škodu. Na základe viacerých výskumov bolo dokázané, že aj tento typ pracovného prostredia môže byť pre mnohých zamestnancov vyhovujúci. Pýtate sa prečo?

Zdieľané kancelárske priestory

Zdieľané kancelárske priestory, inak povedané „coworking“, predstavujú miesta určené na krátkodobý alebo dlhodobý prenájom, kde sa stretávajú ľudia z rôznych kútov mesta, v rôznom čase, rôznych pracovných pozícií. Výhodou je, že sa tieto miesta nachádzajú zväčša v centre mesta, v blízkosti úradov či bánk, kde je vysoká občianska vybavenosť. Coworkingové centrá sú ideálne priestory na prácu vykonávanú influencermi, biznismenmi či živnostníkmi. Sú to akési moderné administratívne priestory, ktoré sú stále viac populárne.

Kaviarne ako útočisko nielen pre introvertov

Ak patríte medzi introvertov, prípadne sa radšej zdržiavate v úzadí a nemusíte tzv. open space kancelárie, v tom prípade sú kaviarne tou ideálnou voľbou aj pre vás. Prenájom kancelárie by mal samozrejme spĺňať všetky základne požiadavky, a to najmä ideálne pracovné prostredie, ergonomické sedenie i vhodný pracovný stôl. Kaviarne nemusia týmto disponovať, avšak dbajte na to, aby bol interiér dostatočne presvetlený prirodzeným svetlom, ktoré taktiež významne vplýva na produktivitu. Čerstvý vzduch, tichá a pokojná atmosféra, príjemná obsluha a samozrejme aj chutná káva sú ďalšie aspekty, ktoré môžu dopomôcť k dosiahnutiu vytúženého cieľa. Kancelárske priestory na prenájom môžu byť tou ideálnou voľbou pre vás aj vašich zamestnancov, pričom treba brať ohľad na vyhovujúce pracovné podmienky, ktoré sú alfou a omegou.