Vlastná tvárová hydratačná maska v 3 jednoduchých krokoch

0
2058

Krásna pokožka je jedine tá, ktorá je hydratovaná. Je známe, že človek potrebuje denne vypiť 8 až 12 pohárov vody, no na celkovú hydratáciu to nestačí. Pripravili sme pre Vás tip na pleťovú masku, ktorá sa zabezpečí hydratáciu Vašej pokožky zvonku.

Niekedy máme nabitý denný program, ktorý nám nedovoľuje dostatočne sa hydratovať. Telo má mechanizmy, ktoré vyvolávajú smäd, takže nám dá signál, že sa máme napiť. Aj naša pokožka nám dá vedieť, že je dehydratovaná – začne vyzerať sivo, unavene, je podráždená, šupinatá a hrubá.

Dehydratovaná pokožka sa môže objaviť kedykoľvek v priebehu roka. Môžu ju spôsobovať vysoké alebo nízke teploty, klimatizácia, sauna, cestovanie a ďalšie vplyvy nášho životného štýlu.

Zmierniť známky dehydratácie na pokožke aj na tele je pomerne jednoduché. Stačí začať konzumovať viac vody a správnych živín, ktoré udržia telo hydratované. Medzi potraviny, ktoré nám tieto živiny dodajú, patrí ovocie a zelenina. Pokožka je odrazom toho, čo konzumujeme, takže ak nedostaneme správne živiny, na pokožke sa objavia negatívne príznaky.

Dbajte o svoju pleť

Okrem stravy musíme venovať pozornosť aj režimu starostlivosti o pleť. Používanie produktov pre starostlivosť o pleť, ktoré obsahujú dráždivé zložky, môže negatívne ovplyvniť pokožku a spôsobiť jej podráždenie. Preto radšej hľadajte produkty s jemnými ingredienciami ako aloe vera a antioxidanty. Ďalším krokom, ktorý môžete urobiť doma, je vytvorenie vlastnej hydratačnej masky.

Potrebujete na to tri jednoduché ingrediencie:

  • 3 polievkové lyžice ovsených vločiek
  • 2 polievkové lyžice gélu z aloe
  • 1 polievková lyžica medu

Všetky ingrediencie dobre premiešajte v miske. Potom aplikujte zmes štetcom na tvár. Nechajte pôsobiť 20 minút. Ovsené vločky a med sú známe svojimi hydratačnými vlastnosťami a gél z aloe obsahuje zložky zjemňujúce pokožku.

Na záver tvár dôkladne umyte teplou vodou a ošetrite jemným čistiacim prostriedkom. Pred aplikáciou hydratačného krému očistite tvár suchým uterákom a ubezpečte sa, že ste odstránili všetky stopy masky.

Pleťová maska je jednoduchým a rýchlym spôsobom ošetrenia pokožky. Veď po dlhom dni alebo dokonca po dlhom týždni si Vaša pokožka zaslúži trochu rozmaznávania.