Neuveriteľne efektívna pomôcka na cvičenie, ktorú schováte do vrecka

0
642
Neuveriteľne efektívna pomôcka na cvičenie, ktorú schováte do vrecka

Pomôcky na cvičenie nemusia byť ani drahé a ani náročné na priestor. Existuje veľa skladných pomôcok a niektoré z nich sa dajú schovať do vrecka. Ide napríklad o švihadlo alebo veľmi obľúbenú gumu na cvičenie. Práve gumy sú prostriedkom ako precvičiť telo, spevniť svaly alebo sťažiť cviky.

Veľké možnosti malej gumy

Gumy na cvičenie dokážu nahradiť obrovské závažia, činky a celé posilňovacie stroje. Samozrejme, že taký veslovací trenažér nenahradia, ale aj s gumami je možné realizovať kardio cvičenia. Napríklad takým spôsobom, že si gumu natiahnete na stehná a budete sa snažiť robiť rýchle výkopy do strán. Možností, ako cvičiť s gumou na cvičenie je veľa. Zapojte kreativitu a iste nájdete spôsoby pre zapojenie odporovej gumy do vašich obľúbených cvikov. Odporové gumy sa vyrábajú s rôznou záťažou, takže môžete dosiahnuť vskutku vysoké zaťaženie svalu. Dokonca aj bodybuilderi majú problém natiahnuť gumu s najväčším odporom.

Využívajte všetko kolo vás

Gumy na cvičenie si dobre rozumejú s cvičením v malom byte. Využite všetko, čo je okolo vás a zapojte gumu do rôznorodých cvikov. Oprite sa o parapetu a gumu na lýtkach využite ako záťaž pri výkopoch dozadu. Zaprite ruky o stoličku alebo gauč, gumu natiahnite na stehná a nohy sa snažte dostať čo najďalej od seba. Ľahnite si na podlahu a vytláčajte panvu smerom k stropu, samozrejme s gumou na stehnách. Postavte sa, stúpnite na gumu a vyťahujte ju pomocou paží smerom hore. Takto by sme mohli pokračovať do nekonečna. Inšpiráciu hľadajte na internete alebo sa prihláste na skupinové tréningy, kde sa s gumou naučíte cvičiť.

Dva základné typy gúm na cvičenie

Gúm na cvičenie zoženiete v obchodoch veľa druhov, ale medzi základné patria nasledujúce dva typy:

Dlhá guma na cvičenie – je skvelá na preťahovanie alebo posilňovanie s pomocou upevňovacieho bodu. Z dlhej gumy môžete zaviazaním uzla spraviť kratšiu alebo slučku. Tento typ odporovej gumy nie je vhodný na drepovanie alebo upevnenie na nohy, pretože sa kĺže.

Guma na cvičenie v tvare slučky –  gumy v tvare slučky bývajú potiahnuté textilom, čím je dosiahnutá protišmyková úprava. Ide o gumy, ktoré sa využívajú pri drepoch a formovaní spodnej časti tela. Slučky s menším priemerom je možné využiť aj na precvičenie paží.

Náš tip: Pre výber vhodnej gumy na cvičenie kliknite na stránky e-shopu inSPORTline. Pri každej gume nájdete podrobný popis vrátane údajov o odpore a spôsobe využitia gumy.