Snehové reťaze na auto a ich využitie

0
909
Snehové reťaze na auto a ich využitie
Snehové reťaze na auto a ich využitie

Aj keď je leto ešte pomerne v plnom prúde, mnoho vodičov sa začína zamýšľať nad kúpou nových zimných pneu, resp. snehových reťazí, vďaka ktorým budú môcť jazdiť komfortne a predovšetkým bezpečne počas chladných a zimných mesiacov. Ideálne je, ak s kúpou nebudete dlho otáľať, keďže o pár mesiacov už môže byť neskoro. Veď si len predstavte ten nával ľudí v autoservisoch či predajniach s pneumatikami, ktorí sa snažia vybrať tie ideálne pneumatiky a reťaze na daný typ vozidla. Čo si všímať pri výbere snehových reťazí a pre koho sú určené? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami a uľahčite si kúpu aj vy.

Snehové reťaze – kedy určite nie?

Ak na vozidlo namontujete snehové reťaze, po príchode na posypovú či suchú cestu ich v každom prípade demontujte – ich ponechanie môže totiž spôsobiť poškodenie auta a vozovky. Mohlo by to znamenať, že snehové reťaze na auto budete niekoľkokrát montovať a demontovať počas jazdy, pričom je nevyhnutné znížiť riziko poškodenia. Reťaze na suv 4×4 by mohli prísť vhod najmä tam, kde je povrch vozovky pokrytý vrstvou utlačeného snehu alebo ľadu, obzvlášť vo vysokohorskom prostredí, kde vyžadujete maximálnu bezpečnosť počas jazdy.

Nechajte si poradiť od odborníka

Vďaka tomu sú snehové reťaze vo väčšine prípadov menej pohodlným riešením ako zimné pneumatiky, ale ak sa rozhodnete, že potrebujete snehové reťaze na dodávky, znamená to tiež, že by ste mali vedieť, ako ich ľahko nasadiť a odstrániť. S tým vám samozrejme pomôže skúsený odborník, resp. špecialista v autoservise. Pamätajte, že automobily s pneumatikami s nižším profilom nemusia byť vhodné na použitie so snehovými reťazami, pretože zvyšujú šírku a priemer pneumatiky. To znamená, že reťaziam hrozí kontakt s karosériou alebo brzdami – preto sa uistite sa, že sú vaše kolesá kompatibilné.