Úžitkové vozidlá potrebujú super starostlivosť v podobe zimných pneumatík

0
1349

Či ste firma alebo súkromník, aj vaše úžitkové vozidlo potrebuje byť hýčkané. V tomto prípade je to slovo celkom na mieste, avšak treba doplniť, že prvoradá je bezpečnosť. Nie sme to len my, ale aj naši kolegovia a ostatné autá na ceste, rovnako ako chodci či zvieratá, s ktorými prichádzame do kontaktu. Kvalitné zimné pneumatiky ochránia životy nás všetkých.

Prezujte včas a vyhnite sa problémom

Nie len problémom so zákonom, ale v prvom rade ide o stále „omielanú“ bezpečnosť. Tej nie je nikdy dosť. Hneď ako nastúpia prvé mrazy, neváhajte ani chvíľu a zájdite si do svojho pneuservisu urobiť všetko preto, aby vaša jazda s autom bola bezproblémová. Akákoľvek prekážka na ceste musí byť zdolaná nízkou rýchlosťou a vyhýbať sa treba poškodeným častiam vozovky, ktoré veru na životnosti pneumatike nepridajú. Netreba „frajeriť“ a zbytočne sa hrnúť na miesta, ktoré ju poškodzujú. Aj obyčajné obrubníky dokážu postupom času vaše kolesá negatívne ovplyvniť.

Zimné pneumatiky vás ochránia v prípade akéhokoľvek počasia. S nástupom novembra prichádzajú prvé ranné mrazy, neskôr meniace sa aj na celodenné alebo tuhé nočné. Hoci výhľad z okna na zabielenú krajinu sa páči väčšine z nás, no všetci vodiči iste potvrdia, že na cestách to až taká „sranda“ nie je. Oči na „stopkách“ a včasné reakcie sú najdôležitejšie. Základom je však kvalitná zimná pneumatika, ktorá vás pri správnej starostlivosti nezradí. Pravidelné kontrolovanie a dodržiavanie rôznych zásad, predĺži jej životnosť o pár Vianoc navyše.

Aby vaše zimné pneumatiky vydržali čo najdlhšie

Pokiaľ nechcete svoj rozpočet pričasto zaťažovať kúpou pneumatík, mali by ste si dávať pozor na pár dôležitých vecí. Prvoradá je kontrola – pred každou jazdou prezrite svoje pneumatiky, či nie sú poškodené a pri akýchkoľvek nejasnostiach sa radšej poraďte s odborníkom. Nepreťažujte príliš svoje vozidlo, pretože každá pneumatika má svoju nosnosť. Vyhýbajte sa poškodeným miestam na ceste, ostrým či hranatým prekážkam. Aspoň raz za rok, si dajte svoje pneumatiky vyvážiť a postarajte sa o geometriu. Takto „sadnú“ ako uliate a vaša jazda s autom bude ešte bezpečnejšia.