Vianočný darček pre zamestnancov?

0
2869

Skúste taký, ktorý dokáže splniť očakávania všetkých

Plniace pero, permanentka do kina či do posilňovne, vlnený šál? Mnoho firiem v tomto období rieši dilemu, akým vianočným darčekom odmeniť svojich zamestnancov. Najmä pri spoločnostiach s desiatkami či stovkami zamestnancov je pre nadriadených priam nadľudskou úlohou spoznať záľuby či očakávania každého jedného z nich a vymyslieť darček na mieru.

Darček, ktorý poteší každého

Ideálnym riešením by bol univerzálny darček, ktorý urobí radosť každému. Kde ho však hľadať? A z akej oblasti by mal byť.

Opäť sa ukazuje, že práve univerzálne papierové darčekové kupóny Cadhoc, najlepšie „sadnú“ zamestnávateľom i zamestnancom. Rešpektujú individualitu a očakávania jednotlivcov a sú spravodlivé kolektívne riešenie. Adam zbožňuje divadlo, Martina si rada dopraje masáže a Eva pokukuje po kurze na počítačovú animáciu. kupóny slúžia na nákup služieb a produktov v oblasti kultúry, vdelávania, relaxu, športu a o na celom Slovensku. Zamestnanci sa sami rozhodnú kedy, kde a najmä na čo využijú tento poukaz. A zamestnávateľ sa tak ľahko vyhne prepadnutým permanentkám do fitness centra či vyschnutým plniacim perám.  A navyše, je to darček, ktorý si zamestnanec pamätá, pretože to nie je „odmena“, ktorú použije na vianočné nákupy. Ale osobitná poukážka, ktorú mu venoval zamestnávateľ ako darček, je hmatateľná a iná ako peniaze.

Jazykový kurz i dovolenka pri mori

Darčekové kupóny Cadhoc sú dostupné v rôznych nominálnych hodnotách – od 2 až do 30 eur. Je už na rozhodnutí samotného zamestnávateľa, pre akú sumu a počet kusov sa rozhodne. Tieto kupóny sú platné počas dvoch rokov a teda nie sú viazané k žiadnemu konkrétnemu dátumu čo nákupnému centru, ako sa to často stáva pri iných darčekových poukazoch. Obrovským plusom je široký výber akceptačných miest – ak sa niekto rozhodne zlepšiť v angličtine, poukazom zaplatí v jazykových školách, ako napríklad Goethe Institut či Skrivanek. Naopak, ak sa obdarovaný rozhodne pre relax, nemusí si dopriať iba wellness na Slovensku, pokojne sa môže vydať i na dovolenku k moru – kupóny akceptujú cestovky, ako Globtour, FIFO, Kartago Tours či Satur.

Darčekové kupóny ako súčasť sociálnej politiky

Hoci Up Slovensko dokáže na požiadanie dodať kupóny v špeciálnom vianočnom balení, nejde iba o darček „pod stromček“. V množstve slovenských firiem sa stali tieto kupóny súčasťou sociálnej politiky – slúžia nielen ako odmena pre zamestnanca, ale dokážu tím motivovať, stimulovať, rozvíjať, vzdelávať, dávajú priestor vyskúšať niečo nové. A práve ľudia, o ktorých sa firma takto stará, sú spokojnejší a efektívnejší.

Patríte medzi zamestnávateľov, ktorí by chceli túto formu darčeka vyskúšať? Navštívte internetovú stránku www.up-slovensko.sk a zistite o darčekových kupónoch ešte viac.