Polyuretán – jedinečný materiál, ktorý vás ohromí

0
2133

Vďaka svojej extrémne nízkej tepelnej vodivosti sú vysoko výkonné izolačné materiály vyrobené z polyuretánu oveľa efektívnejšie ako konvenčné izolačné materiály. Sú súčasťou skupiny takých materiálov, ktoré sa netavia ani pri vysokých teplotách a zachovávajú svoj pôvodný tvar a rozmerovú stabilitu. Sú trvalo odolné voči tlaku, vykazujú nízku nasiakavosť a sú odolné voči takmer všetkým chemikáliám bežne používanými v stavebníctve.

Životnosť polyuretánovej tuhej peny

PUR doska sa vyznačuje vysokou efektivitou, univerzálnosťou, ba dokonca výbornou tepelnou izoláciou a bezkonkurenčnými technologickými vlastnosťami. Len malá časť objemu polyuretánovej tuhej peny sa skladá z pevnej látky. PUR blok, resp. modelovacia doska vytvára mriežkovú štruktúru buniek a bunkových stien, a to s cieľom zvýšenia mechanickej odolnosti materiálu. Okrem toho je dizajnová doska obľúbeným typom materiálu konštruktérov i dizajnérov, a to pri výrobe prototypov, modelov, rekvizít, foriem i 3D reklama. Navyše, odolnosť voči mechanickému namáhaniu a výnimočné izolačné vlastnosti sa ukázali ako cenný prínos v architektonickom, leteckom či dizajnérskom priemysle.

Vlastnosti tuhých modelových dosiek

Modelovacia doska sa vyznačuje hustotu 0,035 až 0,23 g/cm3 s optimálnymi tepelnými a mechanickými vlastnosťami, ktoré sú vyvážené. Dosky majú vynikajúcu obrobiteľnosť, a to pomocou ručného alebo CNC frézovania. Univerzálnosť, pevnosť, odolnosť, cenová výhodnosť či trvanlivosť sú ďalšie vlastnosti modelovacích dosiek, pre ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne obľúbené. Výhodou je, že klient má na výber zo spektra rôznych hustôt, pevností, odolností a koniec koncov i povrchových vlastností, ktorými umelé drevo disponuje. Samozrejme, že pred kúpou je vhodné poradiť sa s profesionálom, ktorý má v tomto smere bohaté skúsenosti, a teda vie poradiť s ohľadom na požiadavky klienta.