Vchodové dvere ktoré splnia vaše očakávania!

0
4127

Každý z vás mi dá za pravdu, že domov je miesto, kde by sme sa mali cítiť nielen komfortne, ale najmä bezpečne, a to za akýchkoľvek okolností. K tomu, aby sme boli chránení pred negatívnymi vplyvmi, medzi ktoré patrí požiar, ba dokonca „neželaná návšteva“ v podobe zlodejov, sú potrebné kvalitné vchodové dvere, ktoré sú akýmsi vstupom do nášho príbytku. Aké vchodové dvere sa vyznačujú prvotriednou bezpečnosťou, stabilitou a odolnosťou voči mechanickému poškodeniu?

Hliník aj pre tých najnáročnejších zákazníkov

Materiál je prvotným kritériom, ktorý by ste mali brať do úvahy už od samého začiatku. Hliník sa vyznačuje maximálnou pevnosťou, nádherným dizajnom, odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a prvotriednou životnosťou, Pri správnej údržbe a zaobchádzaní sa dá povedať, že hliníkové dvere vám vydržia pokojne aj do konca života. Samozrejme, že pri kúpe netreba zabúdať na bezpečnostnú zárubňu. Certifikovaný predajca by vám ju mal ponúknuť automaticky, pretože práve takáto zárubňa zabezpečuje niekoľko násobne vyššie zosilnenie v zámkovej časti, čiže ju nie je možné roztiahnuť.

Protihluková i protipožiarna izolácia musí byť

Obzvlášť ak kupujete vchodové dvere do bytu v centre mesta, protihluková izolácia by mala byť samozrejmosťou. Odhlučnenie môže byť až 43 dB, čo oceníte v prípade, že máte malé dieťatko a hluk z vonkajšieho prostredia je veľa krát neznesiteľný. Dvere by však mali byť okrem iného i odolné voči požiaru, čiže opäť je nutné sledovať hodnoty, pričom minimálny stupeň protipožiarnej ochrany je EI/EW 30, ktorý aspoň pol hodinu výborne odoláva požiaru i radiácií. Ide už o špecifickejšie parametre, avšak pred kúpou vchodových dverí je vhodné si ich dôkladne preštudovať, aby ste rozhodnutie skôr či neskôr neoľutovali.

Balkónové dvere – čo by mali spĺňať?

K prepojeniu obytnej miestnosti s vonkajším priestorom slúžia práve balkónové dvere, ktoré by mali poskytovať pohodlný vstup a výstup z miestnosti. Typické sú dvojkrídlové balkónové dvere vybavené kvalitným kovaním, no základom je, aby boli vyrobené z materiálov odolných voči vlámaniu. Taktiež nezabudnite na tieniacu techniku, kde patria žalúzie či závesy, čo oceníte najmä počas slnečných dní.