Šatník dámy plnších kriviek – aké zásady v ňom platia

0
1330

Už žiadne diéty, ale výber správneho oblečenia. Aj napriek tomu, že nenosíte veľkosť S, môžete vyzerať skvelo. Stačí len dodržiavať zopár správnych zásad.

NECHAJTE VYNIKNÚŤ TO PEKNÉ

Snažte sa vyvážiť spodnú a vrchnú časť tela. Ak máte objemnejší hrudník, vezmite si jednoduchú blúzku alebo elegantné tričko so sakom, v kombinácii s voľnejšou, prípadne riasenou sukňou. Ak máte postavu hruškovitého tvaru, zvýraznite peknú hornú časť tela – napríklad riaseným tričkom s výstrihom do V, ktoré má zaujímavé zdobenie.

NOSTE OBUV S VYSOKÝMI PODPÄTKAMI

Vysoké podpätky spravia každú ženu opticky vyššiu a štíhlejšiu. Noste také vysoké, v ktorých sa budete cítiť v prvom rade pohodlne. Pokojne siahnite aj po klinovom podpätku, aby ste cítili stabilitu. Ak máte hrubé nohy, nenoste príliš špicaté topánky, ale s oblou či hranatou špicou.

ZVÝRAZNITE PÁS

Tento módny tip je vám možno proti srsti, ale širšie korzetové šaty so zvýrazneným pásom a šaty s opaskom dajú postave správny tvar.

SPRÁVNA DĹŽKA SUKNE

Sukňa, ktorej spodný okraj končí v strede kolena, je tou správnou voľbou. Vyhýbajte sa minisukniam aj príliš dlhým sukniam. Na nízkych a plnoštíhlych ženách pekne vynikne aj sukňa so strihom v tvare písmena A. K sukni si vezmite topánky s vysokými podpätkami. Vyhýbajte sa balerínam.

OPTICKÉ EFEKTY

Zvislé vzory vytvárajú príjemný kontrast k oblým tvarom, zvýrazňujú vašu výšku a potláčajú objem. Zvislé pruhy a prešívania sú správna voľba, ako aj hlbší výstrih a výstrih v tvare písmena V. Na spodnú časť tela siahnite po tmavších farbách, na vrchnú časť si doprajte svetlejšie, výraznejšie farby. Ak máte objemný hrudník, vyhýbajte sa šatám bez ramienok, v ktorých sa nebudete cítiť príliš pohodlne.

LICHOTIVÉ STRIHY

Vyhnite sa príliš voľným strihom, aj keď máte pocit, že vám zakryjú nejaké to prebytočné kilo. Riskujete tým, že budete vyzerať ako vrece. Miesto nich stavte na pohodlné lichotivé strihy.

MONOCHROMATICKÉ FAREBNÉ KOMBINÁCIE

Outfit vyskladaný z odtieňov jednej farby zjednotí celú postavu a dodá punc elegancie. Monotónnosť takýchto farieb oživte vrstvením – napríklad ľahkou šatkou alebo zaujímavým kabátikom – doplnky by mali mať rôznorodé textúry. Môžete sa vyhrať aj s kombináciami neutrálnych farieb ako čierna, biela, šedá, námornícka modrá, hnedá, ktoré sú a vždy budú nadčasové.

KVALITA MATERIÁLOV

Vyberajte si oblečenie z pevnejších, štruktúrovaných materiálov ako vlna, gabardén a hrubšia bavlna, ktoré dodajú postave lichotivé tvary. Elegantný outfit dosiahnete riasenými kúskami – zavinovacie šaty, riasená blúzka. Tieto padavé línie prirodzene ladia s objemnejšími krivkami.