Viete ako správne posilňovať brucho? Pomôžu vám špeciálne fitness stroje

0
1962

Mať krásne vypracované telo je snom každého človeka. Špeciálnym miestom je brucho, ktoré majú niektorí krásne od prírody, no iní si ho musia doslova vydrieť. Existuje niekoľko cvikov na brucho, ktoré pokojne zvládnete aj bez fitness trénera. Stačí si ich pozrieť na internete alebo sa nechať inšpirovať skúsenými športovcami počas návštevy fitness centra. Využiť pri tomto druhu chudnutí môžete nielen vlastnú váhu tela, ale aj rôzne stroje.

Využite ponuku rôznych špeciálnych strojov

Doba, kedy sa brucho posilňovalo najmä pomocou brušákov a podobných cvikov je už dávno preč. Dnes stoja na piedestáli rôzne stroje, ktoré do cviku zapájajú všetky svaly telesného jadra. Práve tie sú najefektívnejšie a dosiahnete nimi najlepší výsledok. Ak chcete mať dokonalé brucho, zapojiť by ste mali všetkých 29 hlbokých a aj vonkajších svalov, ktoré sa nachádzajú okolo panvy, chrbtice a brušnej steny. Táto skupina svalov je tou najdôležitejšou na celom tele a preto by im mala byť venovaná špeciálna pozornosť. Medzi väčšinou ľudí panuje názor, že čím väčšie ,,kocky“ sú na bruchu, tým silnejšie sú svaly.

Realita je však úplne iná, pretože výzor môže klamať a v tomto smere je až druhoradý. Zameriavať by ste sa teda nemali len na kocky na bruchu, ale skôr na kvalitné precvičovanie svalov. Hlavným dôvodom je napríklad prevencia pred bolesťami chrbtice a pred zraneniami z nedobrých pohybov. Aby ste si boli istý, že cvičíte správne, odporúčame využiť napríklad posilňovač brušných svalov. Je to ideálna pomôcka nielen na posilnenie svalstva, ale aj na zvýšenie celkovej telesnej kondície. Využiť však môžete aj iný posilňovací stroj, ktorý sa vám zapáči. Rozdelené sú do kategórií ako napríklad posilňovacie lavice, posilňovacie veže, hrazdy a trenažéry.

5 dobrých brušákov je viac ako 30 zlých

Nie každý s týmto súhlasí, no zhodujú sa v tom odborníci a najmä fitness tréneri. Na to, aby ste dokázali dôkladne aktivovať všetky brušné svaly nepotrebujete robiť veľa cvikov, ale postačia pomalé a v náročných polohách. Výsledný efekt je tak niekoľkonásobne väčší, ako keby ste ich spravili 100. Ak zvolíte správnu polohu na brušáky, stačí vám vykonať 5 cvikov. Možno sa to zdá málo, no správne precvičených ich viac vykonať pravdepodobne ani nezvládnete. Treba dodržať nielen dobrú polohu, ale aj pomalú rýchlosť s vysokou kontrakciou. Väčšina ľudí nevie, ako správne brušáky cvičiť a preto nikdy neschudnú.

Aj keby ste tento pohyb vykonávali celý deň, v prípade nesprávneho cviku vám to je na nič. Dôvodom, prečo ani po dlhom čase neuvidíte vysnívané kocky môže byť napríklad aj tuková hmota. Tú by ste mali najskôr odstrániť a až potom sa vydať na cestu posilňovania. Dobré je začať s kardio cvičeniami, pri ktorých nielen tuky spálite, ale zvýšite aj vašu kondíciu. Hoci sa to nie každému páči, príroda to tak zariadila a my s tým nič iné neurobíme. Ak vás cvičenie v podobe brušákov nenadchlo, využite rôzne stroje určené na brucho. Objednať si ich môžete u športového predajcu inSPORTline, kde si stroj objednáte priamo domov. Začať tak môžete hneď a nemusíte cvičenie odkladať na ďalší mesiac.