AKO NA OBNOVU DREVA A ZACHOVANIE JEHO KVALITY

0
1399

Nielen s ohľadom na estetickú, ale aj funkčnú stránku je dôležité dožičiť dreveným podkladom v interiéri a exteriéri vášho domu pravidelnú údržbu, vďaka ktorej budú pôsobiť ako nové a zároveň vám dlhšie vydržia bez hrozby ich skorého poškodenia.

Profesionálna obnova dreveného podkladu

Ak chcete zachovať prirodzenú štruktúru dreva a tiež jeho pôvodný vzhľad, spoľahnite sa na údržbový olej na drevo poskytujúci súčasne drevu ochranu pred pôsobením vplyvov vonkajšieho prostredia, či už máme na mysli dažďové kvapky, vietor alebo slnečné lúče. Zatiaľčo niektoré oleje sú bezfarebné, iné sú dodávané v rôznych tónoch hnedej a sivej farby prípadne v odtieňoch mahagónového, tíkového, borovicového alebo iného typu dreva. Ďalšie oleje sú špeciálne určené pre konkrétny druh povrchu, ako napríklad pracovné dosky z dreva v kuchyni, drevené obklady v saune či drevený podklad, ktorý sa bežne dostáva do styku s potravinami.

Samotný náter na drevo je najvhodnejšie realizovať v čase, kedy nepanujú príliš nízke teploty a vlhkosť vzduchu je minimálna. Čím vlhkejší a studenší vzduch totiž prúdi, tým dlhšiu dobu si bude zasychanie náteru vyžadovať, nehovoriac o tom, že vlhkosť môže na obnovovanom dreve zanechať viditeľné stopy. Platí tiež, že výsledný odtieň záleží od druhu a kvality natieraného dreva a množstva nanesených náterov. Snažte sa vyhnúť príliš tmavému náteru pohlcujúcemu teplo, čo postupne začne spôsobovať praskanie dreva. Prehnane svetlý náter však tiež nie je ideálnym riešením, nakoľko neponúka drevu dlhodobú ani primeranú obranu pred pôsobením počasia a iných vonkajších vplyvov.

Neváhajte sa obrátiť na odborníkov

Tak oleje, ako aj vosky a syntetické, polyuretánové, epoxidové, acetónové alebo vodou riediteľné laky na drevo si môžete v lákavých cenových reláciách objednať z webovej stránky Bugy.sk. Najväčšia online drogéria je vám plne k dispozícii tiež v prípade, že hľadáte farby a laky, parfumy či akýkoľvek iný sortiment z oblasti kozmetiky a drogérie. Tovar je navyše dostupný takmer vždy skladom, vďaka čomu sa objednávky dajú doručiť kuriérskou službou už v rozsahu jedného dňa.